Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wszystko ma swój czas…

Data publikacji: 29.03.2022
Relacje z projektów

Mimo wzruszeń i smutku każdy projekt dobiega kiedyś końca. Tak też stało się w przypadku projektu „Głos Młodych – Mamy Go!”, który po 5 miesiącach intensywnej pracy dobiegł końca. Projekt ten został zrealizowany w ramach Programu „Równać Szanse 2021” Polsko Amerykańskiej – Fundacji Wolności, którego operatorem była Fundacja Civis Polonus.

Skopiowano!

Dziewczyny mają głos

Projekt „Głos Młodych – Mamy Go!” skierowany był do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat zamieszkujących gminę Krobia. Chęć uczestnictwa wykazało kilkanaście osób, z których końcowo powstała 12-osobowa grupa składająca się w całości z dziewczyn.

 

Warto przypomnieć, co wydarzyło się w ramach projektu. We wrześniu uczestniczki wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym we współpracy z Fundacją 1 Uniwersytet w Poznaniu, podczas którego dowiedziały się wiele na temat kompetencji miękkich, zarządzania własną marką w Internecie oraz netykiecie. W październiku w ręce czytelników wraz z kolejnym numerem „Biuletynu Informacyjnego Gminy Krobia” wpadł pierwszy numer „Głosu Młodych”. W następnych miesiącach młodzież intensywnie pracowała m.in. nad IX Krobską Grą Miejską, konkursem fotograficznym „Gmina Krobia – Moja Przestrzeń” czy regularnie dodawanymi postami na platformie Facebook oraz Instagram, gdzie wspólnie odliczano czas do świąt Bożego Narodzenia. W międzyczasie powstał kolejny numer gazety, pojawił się też kolejny konkurs tym razem sprawdzający wiedzę o gminie Krobia zorganizowany na platformie Kahoot oraz powstał ten oto numer gazety.

Wielki finał

Uczestniczki uroczyście zakończyły projekt w obecności lokalnych władz oraz najbliższych . Zaprezentowany został film podsumowujący oraz wręczone certyfikaty. Na zaproszonych gości czekała również wystawa zdjęć przedstawiającą 5 miesięczną pracę projektową oraz zdjęcia przesłane w konkursie fotograficznym. Po zakończonej części oficjalnej dziewczyny spędziły pierwszy raz w życiu noc w bibliotece, podczas której m.in. odbył się seans filmowy, karaoke oraz wiele innych atrakcji, które na długo pozostaną w pamięciach.

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki
🧑‍💼 Dyrektor Programowy
✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl
☎️ 609 458 344
ℹ️ Sprawy merytoryczne