Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Skopiowano!
Wróć do początku
Zespół Trenerzy programu

Zespół

Fundacja Civis Polonus, która jest Realizatorem Programu, to doświadczona i kompetentna organizacja pozarządowa, która od 2004 roku realizuje programy aktywnej edukacji obywatelskiej na poziomie szkół i gmin.

Paweł Walecki

Dyrektor Programowy

Znam program z różnych perspektyw — uczestnika, koordynatora, a od blisko 10 lat jako członek zespołu „Równać Szanse”. Pomagam realizować cele, uatrakcyjniać działania, rozwiązywać problemy i osiągać maksymalne efekty w projektach. Wspieram też osoby, które zaczynają lub chcą zacząć pracę z młodzieżą. Myślę, że moja droga może być świetnym przykładem na to, dlaczego warto wspierać młodych ludzi.

Interesuję się piłką nożną, teatrem i historią.

Dane kontaktowe
E-mail: pawel.walecki@civispolonus.org.pl

Artur Łęga

Doradca Strategiczny

Od 26 lat pracuję w programach grantowych, a przez 21 lat prowadziłem Program Równać Szanse. Ponad tysiąc realizowanych projektów poznałem osobiście podczas wizyt wspierających. Chętnie dzielę się zdobytym przez siebie doświadczeniem i uczę, jak nie stracić zaangażowania w działaniu z młodzieżą.

Kocham książki, interesują mnie rzeki północno-wschodniej Polski, zamki, koty i jestem kibicem klubu Manchester United.

Dane kontaktowe
tel. 609 458 344
E-mail: artur.lega@civispolonus.org.pl

Emilia Lićwinko

Specjalistka ds. organizacyjnych

W organizacjach pozarządowych działam od kilkunastu lat. Realizowałam projekty kulturalne, edukacyjne, sportowe. W Programie Równać Szanse odpowiadam za dokumentację, organizację szkoleń, sprawy administracyjne. W wolnym czasie uczę się programowania. Uwielbiam Portugalię i wycieczki rowerowe.

Dane kontaktowe
E-mail: emilia.licwinko@civispolonus.org.pl

Kuba Dziok

Marketing Menadżer

Odpowiadam za komunikację i promocję Programu. Po godzinach ratuje koty z drzew jako strażak ochotnik, dzięki czemu od ponad 10 lat jestem związany ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Wieczorami lubię zgłębiać tajemnice biznesu, psychologii i marketingu. Wspieram projekty w promocji ich działań.

Dane kontaktowe
E-mail: kuba.dziok@civispolonus.org.pl

Trenerzy programu

Michał Romanowski

nauczyciel, trener dramy

Jestem absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z programem Równać Szanse współpracuję od 2015 roku.

Lubię pracować z młodzieżą i projektować strategie edukacyjne wspierające rozwój. Szczególną uwagę przykładam do współpracy młodzieży z dorosłymi.

 

Maria Makowska

Socjolożka

Jestem trenerką i facylitatorką krajowych i międzynarodowych programach edukacyjnych. Rozwój umiejętności społecznych, społeczności lokalnych, przywództwo i praca z młodzieżą to moje specjalności. Opracowałam wiele materiałów edukacyjnych; jestem współautorką publikacji Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Przepis na diagnozę, czyli poznaj młodych i środowisko lokalne”. Na co dzień pracuję w Fundacji TechSoup.

Jeżdżę rowerem przez 12 miesięcy w roku.

Monika Wrzosek-Tulwin

psycholożka i psychoterapeutka

Skończyłam KUL na kierunku psychologia oraz nauki o rodzinie, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Aktualnie pogłębiam swoją wiedzę w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Laboratorium Psychoedukacji w zakresie prowadzenia psychoterapii grupowej. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam pracując w wielu placówkach i klubach dla młodzieży. Od 6 lat jestem prezeską Zarządu Fundacji By The Way. Od 2015 r. jestem związana z programem Równać Szanse — początkowo w roli koordynatorki, aktualnie jako trenerka.

Moją pasją jest badanie rozwoju młodych ludzi i praca z nimi.

Katarzyna Braun

dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki

Pracuję jako nauczycielka akademicka w Instytucie Pedagogiki KUL. 

Od 2001 roku współpracuję ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Lublinie. Działam też jako trenerka w wielu programach z zakresu wolontariatu, aktywizacji społeczności lokalnych – „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”, „Wolontariat Pierwszy Krok na Rynku Pracy”, „Program Rozwoju Bibliotek”. W Programie Równać Szanse jestem od 2001 roku, zaczynałam jako realizatorka projektów, następnie partnerka w Regionalnym Konkursie Grantowym oraz ekspertka.

Lubię pomagać innymi.

Jerzy Szczepaniec

trener Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków

Ukończyłem pedagogikę resocjalizacyjną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem trenerem Programu „Spójrz inaczej”, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomani, edukatorem MEN, ekspertem w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie w zakresie systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Realizuję projekty PO KL. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie komunikacji społecznej.

Iwona Kirstein

certyfikowana trenerka Małopolskiej Szkoły Trenerów

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Kolegium Nauczycielskie na Uniwersytecie Wrocławskim, a także szkołę Erickson College International oraz Szkołę Coachingu Systemowo-Psychodynamicznego. Od 15 lat prowadzę szkolenia  z zakresu kompetencji społecznych, kompetencji liderskich  oraz  rozwoju osobistego dla biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. 

Lubię dobre kino i kuchnię azjatycką.

Danuta Daszkiewicz

rekomendowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Ukończyłam studia magisterskie, a ponadto studia podyplomowe z Coachingu oraz Szkołę dialogu motywującego.

Jestem trenerką Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w zakresie rozwijania  kompetencji interpersonalnych oraz współzałożycielką i trenerką Stowarzyszenia Dorośli-Dzieciom. Moje kompetencje to: budowanie zespołów, współpraca w grupie, integrowanie środowiska lokalnego.

Interesuję się podróżami, przyrodą i  filmami. 

 

Aleksandra Daszkowska-Kamińska

socjolożka w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW

Współpracuję z Programem Równać Szanse od 2012r., początkowo w roli ekspertki a od kilku lat jako trenerka. Na co dzień jestem dyrektorką Bednarskiej Szkoły Realnej — niepublicznego liceum w Warszawie.
Moją pasją są podróże vanem z liczną rodziną.