Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„InteGRACJA to INSPIRACJA” od początku…

Data publikacji: 21.01.2022
Relacje z projektów

Nazywam się Natalia. Parę miesięcy temu, wraz z moją ekipą, zakończyliśmy projekt
„InteGRACJA to INSPIRACJA”, którego celem była integracja lokalnej społeczności poprzez zorganizowanie dwóch wydarzeń w naszej gminie. Były to chwile pełne niesamowitych przeżyć, nauki i momentami zwątpień… ale jak to się zaczęło?

Skopiowano!

Początkowe wątpliwości

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2021 r., kiedy dostałam informację o zakwalifikowaniu się na szkolenie dla Młodzieżowych Liderów. Oprócz zdobytej tam wiedzy, poznania wielu wspaniałych ludzi i generalnie przeżycia niezapomnianych chwil, osoby biorące udział w tygodniowym szkoleniu dostały możliwość złożenia własnego projektu w ramach programu „Równać Szanse”. 

Zastanawiałam się długo nad podjęciem decyzji. Z tyłu głowy widziałam same minusy – brak czasu, brak mobilizacji…  Po dłuższych przemyśleniach postanowiłam podjąć to wyzwanie. Chciałam, aby mój projekt skupił się na potrzebach dzieci i nastolatków. Stwierdziłam, że urządzenie im dwóch wydarzeń integrujących, byłoby idealnym wyborem.

Wygrałam!

Kilka tygodni po złożeniu wniosku konkursowego dostałam informację, że tylko pięć osób otrzymuje dofinansowanie w wysokości 3000 zł – a w tym gronie znalazłam się też ja!

Nadszedł czas na działanie; zebranie ekipy i rozkręcenie dwóch wydarzeń!

Zorganizowałam wyjazd szkoleniowy do Room Escape Warszawa oraz spotkanie ze wspaniałą panią Ewą z Klanzy, która pokazała nam „triki” na ciekawe animacje.

Mój pierwszy projekt dał mi wiele życiowych lekcji. Może brzmieć to banalnie, ale uważam, że każdy kto zaczynał z projektami - przytaknie. Natalka

Realizacja planu

Wydarzenie „Nocna Przygoda” było skierowane dla osób w wieku 12 – 17 lat. Młodzież miała możliwość odkrycia, czym jest klątwa milczenia w samodzielnie przez nas zrobionym escape roomie. Uczestnicy mogli się także przekonać czy mają odwagę odnaleźć tajemnicze koperty ukryte na terenie naszej gminy. Oprócz tego nie zabrakło czasu na wspólne planszówki i oglądanie filmów o tematyce Halloween.

W ramach drugiego wydarzenia „Wesoła Przygoda – Młodzież Dzieciom” postanowiliśmy zorganizować przedszkolakom w wieku 5-6 lat, animacje związane z popularną bajką, pt. „Psi Patrol”. Misją uczestników było znalezienie zaginionego pieska z bajki – Zumy. Podczas słuchania przedstawienia na wspólny sygnał: RAJDER WZYWA, wbiegła maskotka ludzkiej wielkości, która okazała się poszukiwanym Zumą.

 

Autorka: Natalia Kryjak

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne