Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności rekrutują do XX edycji programu

Data publikacji: 05.02.2024
Spoza programu

Fundacja Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego ogłosiła nabór do rocznego, bezpłatnego programu rozwojowego dla lokalnych liderek i liderów społecznych. Jest to oferta dla osób, które mają minimum 2 lata doświadczenia w działalności społecznej, samorządowej, przewodzenia organizacjom, zespołom lub ważnej społecznie sprawie. Nabór trwa do 29 lutego 2024 r.

Skopiowano!

Realizowany od 2004 roku przez Fundację Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego program Liderzy PAFW jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które wspiera rozwój umiejętności i kwalifikacji osób podejmujących działania na rzecz swoich społeczności, głównie poprzez wykorzystanie metody tutoringu, polegającej na stałej współpracy z doświadczonym tutorem.

 

Zasadnicza część tego przedsięwzięcia to trwająca 12 miesięcy współpraca z tutorem oraz cykl szkoleń dostosowany do potrzeb oraz priorytetów ich uczestniczek i uczestników, na który składają się planowanie własnego rozwoju, budowanie zespołu, kierowanie organizacją, komunikacja, angażowanie otoczenia i budowanie partnerstwa lokalnego. Nabyte podczas udziału w programie umiejętności mają pomóc liderom i liderkom w podejmowanych przez nich działaniach na rzecz lokalnych społeczności.

 

Istotną część programu stanowi oferta dla absolwentek i absolwentów – inicjatywa Alumni – której celem jest ich wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń. Umożliwia im ona m.in. uczestnictwo w spotkaniach ze znanymi osobami życia publicznego, udział w warsztatach dostosowanych do potrzeb absolwentów, a także uzyskanie dotacji z funduszu inicjatyw absolwenckich na realizację projektów liderskich. Ponadto, od 2008 roku, w ramach International Visitor Leadership Program, we współpracy z Ambasadą USA w Polsce, organizowane są wizyty studyjne liderów i liderek PAFW w Stanach Zjednoczonych. Rokrocznie bierze w niej udział dziesięcioosobowa grupa.

 

Efekty dotychczasowych dziewiętnastu edycji programu to podniesienie kwalifikacji ponad 800 liderek i liderów lokalnych z całej Polski oraz powstanie ich aktywnej ogólnopolskiej sieci, a także wykształcenie 70 specjalistów w zakresie stosowania metody tutoringu.

 

Program Liderzy PAFW pomógł mi zrozumieć ludzi, z którym pracuję i podnieść poziom zarządzania. Dzięki niemu zbudowałem silny i zaangażowany zespół, w którym załoga czuje się potrzebna i samodzielnie realizuje wydarzenia dla społeczności lokalnej ukierunkowane na wsparcie rodzin dzieci z niepełnosprawnością.

 

Paweł Romański, Spółdzielnia Socjalna Inicjatywa, Puławy, uczestnik XVIII edycji.

 

Rekrutacja

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń od kandydatów niezależna komisja ekspertów wybierze 46 osób.

 

Aplikować można przesyłając wypełniony formularz wraz z niezbędnymi dokumentami do 29 lutego 2024 r. Następnie przeprowadzone zostaną rozmowy rekrutacyjne w formule online.

 

Harmonogram rekrutacji, terminarz edycji, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne na stronie programu.

 

Najważniejsze informacje i kontakt:

www.liderzy.pl Facebook YouTube

 

Liderzy PAFW to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pałczyńskiego.

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne