Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Liderzy PAFW rekrutują!

Data publikacji: 13.02.2023
Spoza programu

Fundacja Szkoła Liderów ogłosiła nabór do rocznego, bezpłatnego programu rozwojowego dla lokalnych liderek i liderów społecznych. Jest to oferta dla osób, które mają minimum 2 lata doświadczenia w działalności społecznej, samorządowej, przewodzenia organizacjom, zespołom lub ważnej społecznie sprawie. Nabór trwa do 9 marca.

Skopiowano!

O Programie

Realizowany od 2004 roku przez Fundację Szkoła Liderów program „Liderzy PAFW” jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które wspiera rozwój umiejętności i kwalifikacji osób
podejmujących działania na rzecz swoich społeczności, głównie poprzez wykorzystanie metody tutoringu, polegającej na stałej współpracy lokalnego lidera z doświadczonym tutorem.

 

Zasadnicza część tego przedsięwzięcia to trwająca 12 miesięcy współpraca lidera z tutorem oraz cykl szkoleń dostosowany do potrzeb oraz priorytetów ich uczestników, na który składają się planowanie własnego rozwoju, budowanie zespołu, kierowanie organizacją, komunikacja, angażowanie otoczenia i budowanie partnerstwa lokalnego. Nabyte podczas udziału w programie umiejętności mają pomóc liderom i liderkom w podejmowanych przez nich działaniach na rzecz lokalnych społeczności.

 

Istotną część programu stanowi oferta dla absolwentów – inicjatywa „Alumni” – której celem jest ich wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń. Umożliwia im ona m.in. uczestnictwo w spotkaniach ze znanymi osobami życia publicznego, udział w warsztatach dostosowanych do potrzeb absolwentów, a także uzyskanie dotacji z funduszu inicjatyw absolwenckich na realizację projektów liderskich. Ponadto, od 2008 roku, w ramach International Visitor Leadership Program, we współpracy z Ambasadą USA w Polsce, organizowane są wizyty studyjne liderów PAFW w Stanach Zjednoczonych. Rokrocznie bierze w niej udział dziesięcioosobowa grupa liderów i tutorów.

 

Efekty dotychczasowych siedemnastu edycji programu to podniesienie kwalifikacji blisko 800 liderów lokalnych z całej Polski oraz powstanie ich aktywnej ogólnopolskiej sieci, a także wykształcenie 67 specjalistów
w zakresie stosowania metody tutoringu. „Liderzy PAFW” to program dla osób, które chcą się rozwijać, chcą zmieniać swoje otoczenie, swoje środowisko, chcą zmieniać siebie. To doskonały zestaw narzędzi, wiedzy, rozwijający kompetencje liderskie po to, by ta zmiana była skuteczna. Jeśli chcesz się rozwijać, działać dla wspólnego dobra, weź udział w programie, bo to naprawdę
niesamowita przygoda” – Patryk Białas, Fundacja BoMiasto, Katowice, uczestnik XVII edycji

Rekrutacja

Spośród nadesłanych zgłoszeń od kandydatów niezależna komisja ekspertów wybierze 46 osób.

 

Aplikować można przesyłając wypełniony formularz wraz z niezbędnymi dokumentami do 9 marca 2023 r.
Następnie przeprowadzone zostaną rozmowy rekrutacyjne w formule online.

 

Harmonogram rekrutacji, terminarz edycji a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne na stronie programu.

 

Najważniejsze informacje i kontakt
• Termin rekrutacji: 10 lutego – 9 marca 2023 r.
Formularz aplikacyjny
• Kontakt w sprawie rekrutacji: Agnieszka Wojnarowska-Śmietana, tel. 510 078 760,
• Kontakt dla mediów: Agnieszka Szelągowska, e-mail: liderzy@szkola-liderow.pl

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne