Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

CivicUp!Academy dla młodzieży

Data publikacji: 06.04.2023
Spoza programu

Chcesz zmieniać świat wokół siebie? Kręci Cię wspólne działanie z innymi, ale czujesz, że czasem brakuje Ci umiejętności lub wiedzy, żeby zacząć? Zapraszamy do wzięcia udziału w Civic UP! Academy, 9-dniowych letnich warsztatach dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych.

 

Ambasada USA, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Wspomagania Wsi zapraszają młodzież w wieku 15-18 lat do udziału w Civic Up! Academy – piątej edycji 9-dniowej szkoły letniej o demokracji i zaangażowaniu obywatelskim dla osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. 

Skopiowano!

W dniach  23 lipca do 1 sierpnia 2023 r. w Warszawie spotka się 18 osób w wieku 15-18 lat, które mają pasję do zmieniania świata. Pod okiem polskich i amerykańskich specjalistów uczestnicy z całej Polski będą uczyć się, jak planować i realizować działania społeczne. Podczas warsztatów uczestnicy przejdą przez całą ścieżkę projektową –  od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania.  Porównają systemy demokratyczne i aktywizm społeczny w Polsce i USA. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy i aktywiści społeczni.

 

Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować przy wsparciu mentorów mini-projekt na terenie swojej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej. Na potrzeby realizacji projektów organizatorzy przewidują dofinansowanie dla każdego zespołu. Realizacja projektów jest przewidziana w okresie od września do grudnia 2023 r.

 

Do tegorocznej edycji zapraszamy 2-osobowe zespoły. Licealiści zgłaszają się parami, aby po ukończeniu szkoły letniej zrealizować razem projekt społeczny. Znajomość jęz. angielskiego w stopniu komunikatywnym jest wymagana.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia 2023 r. Szczegóły programu i formularz zgłoszeniowy na stronie programu. Pytania można przesyłać na adres: civicup.academy@ceo.org.pl

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne