Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Za mundurem młodzież sznurem!

Data publikacji: 20.07.2023
Relacje z projektów

W Równać Szanse wierzymy, że młodzież to nie tylko przyszłość, ale także teraźniejszość. Dlatego stawiamy na rozwijanie ich umiejętności i kompetencji już teraz, dając im możliwość samodzielnego planowania i realizacji różnych działań. To nie tylko uczy odpowiedzialności, ale także buduje poczucie własnej wartości i pokazuje, że nawet młode osoby mogą mieć realny wpływ na to, co dzieje się wokół nich.

 

Tak było i tym razem, kiedy grupa młodzieży z MDP OSP w Dąbrowicy zdecydowała się na zorganizowanie obozu szkoleniowego. W dniach 10-14 lipca, młodzi ludzie nie tylko wzięli udział w obozie, ale także sami go zaplanowali i zrealizowali.

Skopiowano!

Szkolenie survivalowe pozwoliło im nauczyć się przetrwania w trudnych warunkach. To była prawdziwa lekcja radzenia sobie w różnych sytuacjach, która z pewnością przyda im się nie tylko w strażackim mundurze, ale i w codziennym życiu. Podczas spływu kajakowego młodzież doświadczyła, jak ważna jest praca zespołowa i jak budować zaufanie. To nie była tylko przygoda na falach, ale przede wszystkim nauka kooperacji i wzajemnego wsparcia.

 

Kolejnym ważnym elementem szkolenia było nauczenie się udzielania pierwszej pomocy. Ta kompetencja może uratować życie, a młodzież nauczyła się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach kryzysowych. Podczas nauki podstaw musztry młodzież zrozumiała, jak ważne jest przestrzeganie zasad i jak duże znaczenie ma to dla ich bezpieczeństwa i efektywności działań.

 

 

Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych to kolejny ważny element szkolenia. Młodzież nauczyła się, jak prawidłowo korzystać z radiotelefonów, co jest niezbędne podczas akcji ratowniczych. Podczas obozu młodzież nauczyła się także wiązać węzły – niezawodnej umiejętności, która może okazać się przydatna w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Podchody nocą to nie tylko emocje, ale przede wszystkim nauka, jak radzić sobie w nieznanych warunkach. Młodzież nauczyła się, jak orientować się w terenie. Podczas nauki obsługi gaśnic młodzież pokazała, że jest gotowa do działania w sytuacjach kryzysowych.

 

Nocny alarm był prawdziwą próbą dla młodzieży, która pokazała, że jest gotowa do działania w każdej sytuacji. Poranne zaprawy, gry integracyjne i terenowe dodatkowo podkręcały atmosferę. To była prawdziwa przygoda, która pozwoliła młodzieży nie tylko na naukę, ale także na budowanie silnych więzi i przyjaźni.

 

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki
🧑‍💼 Dyrektor Programowy
✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl
☎️ 609 458 344
ℹ️ Sprawy merytoryczne