Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Podróż w nieznane: Nieustraszeni odkrywcy z Wojcieszkowa na letnim SURVIVALU

Data publikacji: 26.07.2023
Relacje z projektów

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest wziąć rower i po prostu wyjechać w nieznane? Czy nie marzyliście o tym, by na chwilę oderwać się od codzienności i zanurzyć się w przygodę, której nie da się zaplanować? Jeśli tak, to mamy dla was historię, która z pewnością was zainspiruje.

 

Grupa młodych, nieustraszonych odkrywców z grupy Równać Szanse Wojcieszków postanowiła właśnie tak zrobić. Ich relacja z letniego SURVIVALU to opowieść pełna niesamowitych przygód, które z pewnością zapadną wam w pamięć.

Skopiowano!

13-14 lipca, zamiast spędzać czas w domu, wyruszyli na dwudniową wyprawę rowerową do lasu. Ich domem na noc były namioty, które sami rozkładali, ćwicząc przy tym pracę zespołową.

 

Pogoda była kapryśna, ale jak mówią „Jak survival to survival”. Z worków na śmieci stworzyli improwizowane płaszcze przeciwdeszczowe i z determinacją ruszyli budować własne szałasy. To była lekcja kreatywności i zaradności – umiejętności, które są niezbędne w każdej nieprzewidywalnej sytuacji.

 

 

Podczas pobytu w lesie, ćwiczyli rozpalanie ogniska za pomocą ostrza i krzesiwa i poznawali podstawowe znaki informacyjne stosowane przez harcerzy. To była okazja, by nauczyć się nowych umiejętności, które mogą okazać się przydatne w przyszłości. A nocą, z latarkami czołowymi, nasłuchiwali leśnych zwierząt i bawili się w chowanego.

 

Teraz czekają na nich jeszcze dwa duże wydarzenia – wyjazd do Energylandii oraz przygotowanie zakończenia projektu. Ale jedno jest pewne – niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, te wspomnienia pozostaną z nimi na zawsze.

 

Czyż to nie brzmi jak niesamowita przygoda? Jeśli pracujesz z młodzieżą, być może warto zainspirować się tą historią i zorganizować coś podobnego. Przygoda czeka na każdym rogu – wystarczy tylko wziąć rower i wyjechać w nieznane.

 

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne