Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z diabolo Ci do twarzy - 2007

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Tony’ego Halika w Radzikach Dużych

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań i pasji cyrkowych u młodych ludzi, wyrównywanie ich szans edukacyjnych w zakresie tworzenia warunków dla edukacji pozaszkolnej. Celem jest też nabycie umiejętności samodzielnego konstruowania przedstawień cyrkowych, rozwój umiejętności pracy zespołowej. Młodzi uczą się odpowiedzialności, komunikacji interpersonalnej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest chętna młodzież w wieku 13-16 lat, która tworzy już istniejącą grupę cyrkową 'Gimbolo’ + osoby, które chcą jeszcze dołączyć do tej grupy. O rozpoczęciu warsztatów będą informować plakaty rozwieszone na terenie gminy oraz informacje umieszczone na stronie internetowej gimnazjum.

Opis projektu:

Celem projektu jest umożliwienie uczniom gimnazjum uczestniczenia w pozalekcyjnych warsztatach rozwijających ich zainteresowania i pasje cyrkowe. Uczestnicy projektu to członkowie grupy cyrkowej 'Gimbolo’ i inni chętni uczniowie. Począwszy od stycznia, co dwa tygodnie odbywają się 2-godzinne warsztaty cyrkowe – młodzi kolejno poznają technikę akrobacji cyrkowej, żonglerki, pantominy, klaunady, zasady konstruowania przedstawienia cyrkowego. Dzięki warsztatom młodzi spędzają bezpiecznie, pożytecznie i atrakcyjnie czas. Młodzież korzysta z rekwizytów cyrkowych. Dodatkowo w czasie dwudniowych zajęć wyjazdowych do Lipinek, młodzi pracują pod okiem instruktora z Brodnickiego Domu Kultury. Biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Cyrków Dziecięcych w Brodnicy. Warsztaty cyrkowe pozwalaja młodzieży lepiej poznać swoje możliwości, rozwijają wrażliwość, koncentrację, umiejętność działania w grupie, uczy odpowiedzialności. Efektem projektu jest poprawa sprawności fizycznej i umysłowej. Wiara w swoje zdolności pozwala członkom grupy cyrkowej pokonywać trudności w szkole. Uczestnicząc w projekcie, młodzi z różnych miejscowości (zorganizowany transport) podejmująą wspólne działania, które uczą ich pracy w grupie, komunikacji interpersonalnej. Zwieńczeniem projektu jest ognisko, na którym młodzi w formie przedstawienia prezentują zdobyte w czasie warsztatów umiejętności cyrkowe. Z pokazem cyrkowym młodzi wyjeżdżają też do dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka w Wielgiem.

Budżet projektu: 9 440,00 zł

Dotacja: 6 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Tony’ego Halika w Radzikach Dużych

Miejscowość: Radziki Duże

Ulica, nr domu i lokalu: Radziki Duże

Kod pocztowy i Poczta: 87-337 Wąpielsk

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: rypiński

Adres strony internetowej: –

Z diabolo Ci do twarzy

Radziki Duże 19, 87-337, Polska

Więcej