Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Twórczości Multimedialnej – ekspansja!!! - 2004

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Baranowie Sandomierskim

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenu gminy Baranów Sandomierski poprzez rozwój działalności Klubu Twórczości Multimedialnej i upowszechnienie idei wykorzystania technik multimedialnych w edukacji.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjum w Baranowie Sandomierskim oraz 4 sąsiednich gimnazjów gminnych

Opis projektu:

W ramach projektu zamierzamy powołać w każdym gminnym gimnazjum (4) zespół liderski, który uczestnicząc w działaniach będzie je systematycznie upowszechniał. Pragniemy stworzyć grupę liderów wyposażonych w widzę i umiejętności które pozwolą im zaangażować swoich rówieśników w działania na rzecz projektu jak również po jego zakończeniu. Grupy liderskie będą zdobywały wiedzę na temat, pracy grupowej, integracji grupy, technik negocjacji i asertywnego wyrażania poglądów, ale przed wszystkim zdobędą umiejętności posługiwania się i wykorzystania technik multimedialnych. W ten sposób mogą znacznie wzbogacić proces nauczania angażując się na rzecz lokalnej społeczności. Ponadto zdobędą wiedzą na temat działalności organizacji pozarządowych i możliwości, jakie stwarza praca w takich organizacjach. Nawiązanie współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (w różnych rankingach – najlepsza uczelnia na Podkarpaciu) umożliwi dostęp do unikalnych laboratoriów multimedialnych oraz specjalistycznego oprogramowania.
Drugim bardzo ważnym elementem projektu jest stworzenie trwałych warunków do pracy metodą projektów poprzez szkolenie kadry gimnazjalnej z terenu Gmin. Nauczyciele włączeni w proces tworzenia pomocy mulitmedialnych będą ściśle współpracować z uczniami w całym procesie projektu.

Budżet projektu: 37 580 zł zł

Dotacja: 24 900 zł zł

Rocznik: 2004

Nitka: Projekty Modelowe

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Baranowie Sandomierskim

Miejscowość: Baranów Sandomierski

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 6

Kod pocztowy i Poczta: 39-450 Baranów Sandomierski

Województwo: podkarpackie

Powiat: tarnobrzeski

Adres strony internetowej: http://pg.baranow.sand.vip.interia.pl

Klub Twórczości Multimedialnej – ekspansja!!!

Kościuszki 13, 39-450 Baranów Sandomierski, Polska

Więcej