Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z historii Jawornika - 2004

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Rzepedzi

Cel:

Celem projektu jest zainteresowanie młodych mieszkańców okolic dawnej łemkowskiej wsi Jawornik (Komańcza, Rzepedź, Turzańsk).

Odbiorcy projektu:

100 osób

Opis projektu:

W ramach projektu uczniowie będą poznawali historie poprzez zbieranie i gromadzenie zdjęć, pamiątek, opowieści i in. (piosenek, zabaw), które potem zostaną zaprezentowane w formie wystawy, a wszystkie informacje dotyczące Jawornika posłużą do opracowania mapki dawnej wsi i uprzątnięcia niektórych jej zakątków celem przygotowania pod ścieżkę edukacyjną. W realizacji projektu będzie pomagać Orkiestra św. Mikołaja z lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, gospodarz letniej bazy namiotowej w Jaworniku i wieloletni organizator związanych z nią imprez kulturalnych. Inni partnerzy to Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego oraz Koło Kulturoznawców Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Budżet projektu: 10 590 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Zespół Szkół w Rzepedzi

Miejscowość: Rzepedź

Ulica, nr domu i lokalu: Rzepedź

Kod pocztowy i Poczta: 38-542 Rzepedź

Województwo: podkarpackie

Powiat: sanocki

Adres strony internetowej: http://

Z historii Jawornika

DW892 29, 38-542 Rzepedź, Polska

Więcej