Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czy zapanuje ciemność? - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Unisławiu

Cel:

Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez: popularyzację nauk scisłych i przyrodniczych, przełamanie niechęci do przedmiotów ścisłych poprzez samodzielne, doświadczalne uczestnictwo w poszczególnych działaniach; budowanie świadomości ekologicznej ułatwiającej zrozumienie wpływu różnych źrodeł energii na środowisko naturalne; rozwijanie samodzielności i wyzwolenie aktywności młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów klasy I i II w wieku małego liceum ogólnokształcącego na wsi.Większość uczniów mieszka w obrębie szkoły, pozostali dojeżdżają we własnym zakresie. Są to młodzi ludzie w wieku 17-18 lat.

Opis projektu:

Stajemy przed faktem wyczerpywania się zasobów odnawialnych, przed postępującym ociepleniem klimatu. Rodzą się zatem pytania – co dalej? W jaki sposób wykorzystywać źródła energii, aby jak najmniej obciążać i zanieczyszczać środowisko? Z każdym dniem wzrasta ilość problemów związanych z ochroną środowiska. Polityka na rzecz środowiska staje się wspólnym nie tylko europejskim, ale i światowym problemem. Nasza młodzież jest pokoleniem, przed którym wkrótce stanie konieczność podejmowania radykalnych kroków. Dlatego też główną tematyką naszego projektu jest zdobywanie i popularyzacja wiedzy na temat metod pozyskiwania energii, przyjaznych środowisku. Uczniowie badają naturalne uwarunkowania pozwalające na wykorzystywanie alternatywnych źrodeł energii w naszym regionie. Zagadnienia te zgłębiają poprzez samodzielną pracę. Są to: badania chemiczne, meteorologiczne, doświadczenia fizyczne, zbieranie szeregu danych i informacji oraz ich kompleksowa analiza i opracowanie, tworzenie materiałów edukacyjnych, udział w seminarium, udział w debacie i wycieczkach.

Budżet projektu: 21 750,00 zł

Dotacja: 5 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół w Unisławiu

Miejscowość: Unisław

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://

Czy zapanuje ciemność?

Lipowa 54, 86-260 Unisław, Polska

Więcej