Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kuźnia młodych talentów! Zakładamy pracownię artystyczną. Dawne zwyczaje i obyczaje pod górą Ślężą. - 2007

Realizowany przez:

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce

Cel:

Naszym celem jest założenie szkolnej pracowni artystycznej z galerią artystyczną, w której prezentowalibyśmy różne prace artystyczne młodych ludzi i dawną sztukę użytkową typową dla naszego regionu. Tym samym chcielibyśmy zapoczątkować nową tradycję, która nawiąże do podobnych zwyczajów w okresie przedwojennym. W chwili obecnej nie prowadzona jest podobna działalność ani w mieście ani w gminie Sobótka.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie szkoły w wieku 15-17 lat z miasta i gminy Sobótka (rekrutacja poprzez działania szkolne), dojazd wynajętym autobusem; dzieci i młodzież, dorośli z miasta i gminy Sobótka (rekrutacja poprzez działania młodzieży naszej szkoły w pracowni artystycznej i prezentacja prac na stronach internetowych i w Muzeum Ślężańskim), dojazd wynajętym autobusem.

Opis projektu:

W ramach projektu chcielibyśmy aby przy szkole powstała pracownia artystyczna, w której nasi uczniowie pracowaliby wspólnie z młodzieżą z miasta i gminy Sobótka nad zapomnianymi już technikami wyrobu przedmiotów użytkowych. Nad projektem czuwaliby nauczyciele szkoły we współpracy z artystami-plastykami z zaprzyjaźnionego Muzeum Ślężańskiego i Sobótczańskiego Domu Kultury. Naszym zamiarem byłoby zaangażowanie młodych ludzi we wspólną pracę nad tworzeniem przedmiotów artystycznych typowych dla użytkowej sztuki ludowej regionu Sobótki, takich jak ręcznie tkane gobeliny i dywany, ręcznie malowane bombki, obrazki na szkle i naczynia drewniane, a także wypalane garnki z miejscowej gliny z użyciem szkliwa artystycznego. Młodzież naszej szkoły – pod okiem miejscowych artystów uczyłaby się dawnych technik wykonywania takich przedmiotów na podstawie dostępnych materiałów i dokumentacji z miejskich i gminnych zbiorów bibliotecznych. Następnym etapem projektu byłoby zaangażowanie i pozyskanie do wspólnej pracy innych chętnych osób z miasta i okolic Sobótki. Nasza młodzież przekazałaby poznane techniki wykonywania prac dzieciom i młodzieży z całej gminy. Na stronie internetowej projektu powstałaby wirtualna pracownia artystyczna, gdzie prezentowane byłby wykonane prace, a także konkursy e-learningowe z nauka różnych technik wytwarzania takich przedmiotów. Cały projekt podsumowałaby wystawa i wernisaż prac w naszym Muzeum Ślężańskim, na którą zaprosilibyśmy prasę lokalna i władze miasta.

Budżet projektu: 10 900,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce

Miejscowość: Sobótka

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Św. Jakuba 20

Kod pocztowy i Poczta: 55-050 Sobótka

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wrocławski

Adres strony internetowej: –

Kuźnia młodych talentów! Zakładamy pracownię artystyczną. Dawne zwyczaje i obyczaje pod górą Ślężą.

Świętego Jakuba 11, 55-050 Sobótka, Polska

Więcej