Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ocalić od zapomnienia - 2007

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie

Cel:

Głównym celem projektu jest integracja młodzieży z terenu Gminy Sulików i ożywienie działalności kulturalnej na świetlicach wiejskich poprzez pokazanie tradycji i zwyczajów, które to właśnie tam są kultywowane do dzisiaj. Ponadto podjęcie wspólnych działań spowoduje wyjście z inicjatywą i chęcią tworzenia szeroko pojętej kultury dla całej społeczności Gminy Sulików.

Odbiorcy projektu:

Głównym odbiorcą projektu będą jego pomysłodawcy, czyli młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkująca Gminę Sulików. Rekrutacja zostanie przeprowadzona w trzech świetlicach wiejskich i GOK w Sulikowie oraz Gimnazjum. Poszczególne imprezy odbędą się w każdej z trzech świetlic wiejskich oraz GOK. Młodzież spoza danej miejscowości zostanie dowieziona wynajętym środkiem transportu.

Opis projektu:

Inicjatorem projektu jest młodzież, która chciałaby zainspirować działania mające na celu integrację rówieśników zamieszkujących poszczególne miejscowości Gminy Sulików. Celem nadrzędnym projektu jest integracja młodych poprzez udział w warsztatach: kulinarnych, plastycznych, rzeźbiarskich, a także obserwacja kreacji aktorskich. Poszczególne działania będą ukierunkowane na pobudzanie aktywności młodzieży, pracę w grupach. Mottem przewodnim wszystkich działań będzie propagowanie zwyczajów, tradycji i kultury polskiej, aby rozbudzić w nich dumę z polskiego pochodzenia. Środki pochodzące z dotacji zostaną przeznaczone na zakup materiałów na warsztaty, wyjazd integracyjny oraz organizację wielkiego finału projektu wraz z wystawą prac powstałych na warsztatach.

Budżet projektu: 9 000,00 zł

Dotacja: 5 400,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie

Miejscowość: Sulików

Ulica, nr domu i lokalu: Pl. Wolności 9

Kod pocztowy i Poczta: 59-975 Sulików

Województwo: dolnośląskie

Powiat: zgorzelecki

Adres strony internetowej: –

Ocalić od zapomnienia

plac Wolności 9, 59-975 Sulików, Polska

Więcej