Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowy Ośrodek Samopomocy i Treningów MOST - 2002

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Dwikozie

Cel:

Celem projektu było:
– włączenie w życie szkolnego środowiska młodzieży z rodzin dotkniętych powodzią, mającej coraz większe problemy społeczne i edukacyjne,
– zachęcanie młodych ludzi do podejmowania działań na rzecz innych, umożliwienie im realizacji własnych pomysłów.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do uczniów, którzy ucierpieli w wyniku powodzi oraz ich rówieśników, których rodziny nie zostały dotknięte powodzią (200 osób).

Opis projektu:

Projekt zakładał utworzenie Młodzieżowego Ośrodka Samopomocy, którego celem było zachęcenie młodych ludzi do podejmowania inicjatyw na rzecz innych oraz wyposażenie ich w umiejętności pomagające w prowadzeniu takich działań. Szczególny nacisk został położony na włączenie do działań młodzieży, która ucierpiała w wyniku powodzi. Młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach z zakresu komunikacji, pracy w grupie, planowania i realizacji działań, zdobywania środków finansowych. Następnie pracowali jako wolontariusze w przedszkolu, szpitalu dziecięcym, ośrodkach pomocy społecznej i Caritas, organizowali imprezy dla środowiska lokalnego. Podsumowaniem było I Gminne Forum Organizacji Młodzieżowych, w trakcie którego zostały zaprezentowane działania podejmowane przez młodzież i przyznana nagroda na Najlepszą Inicjatywę Młodzieżową.

Budżet projektu: 22 900 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Publiczne Gimnazjum w Dwikozie

Miejscowość: Dwikozy

Ulica, nr domu i lokalu: Spółdzielcza 12

Kod pocztowy i Poczta: 27-620 Dwikozy

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: sandomierski

Adres strony internetowej: http://

Młodzieżowy Ośrodek Samopomocy i Treningów MOST

Sandomierska 104, 27-620 Dwikozy, Polska

Więcej