Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Podaj dłoń - 2002

Realizowany przez:

Klub Wolontariusza Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle

Cel:

Celem projektu było udzielanie pomocy dzieciom dotkniętym powodzią oraz doskonalenie umiejętności młodych wolontariuszy w zakresie pomagania innym.

Odbiorcy projektu:

20 wolontariuszy, 20 dzieci

Opis projektu:

Młodzi wolontariusze wzięli udział w zajęciach podnoszących ich umiejętności pracy z dziećmi (m.in. z zakresu porozumiewania się, wyrażania uczuć, rozwiązywania konfliktów, działania w sytuacjach trudnych, udzielania wsparcia). Następnie prowadzili zajęcia dla dzieci z rodzin, które ucierpiały w wyniku powodzi. U dzieci zauważono zaburzenia zachowania, trudności w szkole, agresję. Młodzi ludzie pomagali im w odrabianiu lekcji, organizowali zajęcia dodatkowe, wycieczki do kina i teatru. Zorganizowali zbiórkę i zakupili brakujące podręczniki i przybory szkolne dla dzieci.
Dla wolontariuszy i ich podopiecznych organizowane były konsultacje pedagogiczne i psychologiczne. Dzieci, które tego wymagały otrzymają pomoc specjalistyczną.

Budżet projektu: 14 465 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Klub Wolontariusza Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle

Miejscowość: Jasło

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 38

Kod pocztowy i Poczta: 38 – 200 Jasło

Województwo: –

Powiat: jasielski

Adres strony internetowej: http://www.gim2jaslo.edu.pl

Podaj dłoń

Zygmunta Krasińskiego 40, 38-200 Jasło, Polska

Więcej