Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kawiarenka internetowa - 2002

Realizowany przez:

Gimnazjum w Budzowie

Cel:

Celem projektu było umożliwienie dzieciom, młodzieży i dorosłym mieszkańcom gminy dostępu do informacji zawartych w Internecie, co pozwoliło na pogłębianie wiedzy i rozwijanie zainteresowań.

Odbiorcy projektu:

160 osób tygodniowo

Opis projektu:

Projekt był odpowiedzią na sytuację będącą wynikiem powodzi. Oprócz pomocy psychologicznej dla uczniów, którzy nie mogli sobie poradzić ze stresem popowodziowym, dyrekcja szkoły postanowiła rozszerzyć ofertę zajęć dodatkowych tak, aby uczniowie mogli w niej przebywać jak najdłużej (zamiast powrotu do zniszczonego domu czy lokalu zastępczego).

Projekt zakładał udostępnienie Internetu, multimedialnych programów edukacyjnych i encyklopedii. Dzięki temu uczestnicy zajęć nauczyli się, lub rozwinęli umiejętności posługiwania się komputerem, mogli korzystać z nowych źródeł informacji. Dla uczniów, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z komputerem zorganizowany został 50-cio godzinny kurs. Komputery były dostępne w pracowni otwartej po zakończeniu zajęć lekcyjnych przez 4 dni w tygodniu (10 godzin tygodniowo). W szkolnej bibliotece przez 5 dni w tygodniu, po 6 godzin dziennie były udostępniane dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Zajęcia kończyły się o 19.00. Z komputerów mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy gminy.

Budżet projektu: 12 052 zł

Dotacja: 9 300 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Gimnazjum w Budzowie

Miejscowość: Budzów

Ulica, nr domu i lokalu: Budzów 553

Kod pocztowy i Poczta: 34-211Budzów

Województwo: małopolskie

Powiat: suski

Adres strony internetowej: http://

Kawiarenka internetowa

Budzów 553, 34-211, Polska

Więcej