Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na przekór żywiołom - 2002

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 2 w Żywcu

Cel:

Celem projektu było:
– przygotowanie młodzieżowych wolontariuszy do pracy na rzecz rówieśników z terenów dotkniętych powodzią,
– uczenie młodych ludzi radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych,
– wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich dotkniętych powodzią,

Odbiorcy projektu:

W programie wzięli udział 20 wolontariuszy – uczniów Gimnazjum nr 2 w Żywcu oraz młodzież z miejscowości z okolic Budzowa dotkniętych klęską powodzi (40 osób).

Opis projektu:

Młodzi ludzie wzięli udział w szkoleniach z zakresu: zasad zachowania w czasie powodzi i innych sytuacji kryzysowych: niesienia pierwszej pomocy, zasad zachowania bezpieczeństwa i zapobiegania panice. Zorganizowane zostały spotkania z: przedstawicielem Zespołu Zarządzania Kryzysowego, strażakami i psychologiem poświęcone zachowaniu w sytuacjach kryzysowych, organizowaniu pomocy.

Oprócz tego nauczyciele biologii przeprowadzili dodatkowe zajęcia dotyczące przyczyn powstawania powodzi. Zorganizowane zostały wycieczki edukacyjne do zapór wodnych na jeziorach retencyjnych w Tresnej i Porąbce oraz pięciodniowy obóz połączony z zdobywaniem umiejętności ratownictwa wodnego. Uczniowie opracowali i przygotowali stronę internetową poświęconą powodziom na żywiecczyźnie w latach 1997 – 2001.

Wolontariusze prowadzili (pod opieką nauczycieli lub samodzielnie) zajęcia dla rówieśników i młodszych kolegów z Rajczy i Milówki („Powódź jako zjawisko przyrodnicze

Budżet projektu: 18 100 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Gimnazjum nr 2 w Żywcu

Miejscowość: Żywiec

Ulica, nr domu i lokalu: Zielona 1

Kod pocztowy i Poczta: 34-300 Żywiec

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://

Na przekór żywiołom

Zielona 5, 34-300 Żywiec, Polska

Więcej