Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kawiarenka internetowa – internet dla wszystkich - 2002

Realizowany przez:

Centrum Kultury w Korzennej

Cel:

Celem projektu było:
– wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich w zakresie dostępu i znajomości obsługi komputerów i Internetu,
– stworzenie atrakcyjnej formy spędzania czasu pozalekcyjnego dla dzieci i młodzieży

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do dzieci i młodzieży z Korzennej, Łyczanej, Lipnicy Wielkiej, Niecwi i Wojnarowej) – razem 200 uczniów.

Opis projektu:

W Centrum Kultury powstała kawiarenka internetowa, czynna przez pięć dni w tygodniu w godzinach: 13.00 – 19.30 lub 15.00 – 21.30. W poniedziałki i piątki prowadzone były dwugodzinne zajęcia dla dzieci obejmujące m.in.: podstawy obsługi komputera, naukę korzystania z Internetu, wykorzystanie encyklopedii multimedialnych, obsługę wybranych programów graficznych. W lipcu 2001 Gminę Korzenna nawiedziła powódź, której skutki są odczuwalne do dziś. W okolicznych szkołach dzieci nie miały dostępu do komputerów. Kawiarenka Internetowa w Centrum Kultury była jedynym miejscem gdzie uczniowie mogli skorzystać z komputerów i internetu.

Budżet projektu: 32 100 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Centrum Kultury w Korzennej

Miejscowość: Korzenna

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 33-322 Korzenna

Województwo: małopolskie

Powiat: nowosądecki

Adres strony internetowej: http://

Kawiarenka internetowa – internet dla wszystkich

Korzenna 264, 33-322, Polska

Więcej