Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Centrum Informacji o regionie i świecie – uczymy się i pomagamy - 2002

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowicy

Cel:

Celem projektu było umożliwienie uczniom ze środowisk wiejskich dostępu do informacji zawartych w książkach i w Internecie, co umożliwiło im pogłębianie wiedzy i rozwijanie zainteresowań.

Odbiorcy projektu:

200 osób.

Opis projektu:

W Ośrodku Kultury zostało utworzone Centrum Informacji, wyposażone w komputer z dostępem do Internetu oraz księgozbiór zawierający słowniki, leksykony i kompendia (księgozbiór Ośrodka został całkowicie zniszczony przez powódź). Dla uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej zostały zorganizowane zajęcia pokazujące, jak korzystać z komputerowych programów edukacyjnych, Internetu i księgozbioru. Następnie, pod opieką informatyka uczniowie mogli samodzielnie poszukiwać informacji, utworzyli także stronę internetową zawierającą informację o gminie i regionie – historii, zwyczajach, imprezach. Dla młodszych dzieci organizowane były zajęcia czytelnicze – głośne czytanie bajek, konkursy, zajęcia plastyczne związane z przeczytanymi książkami, rozwiązywanie rebusów, zagadek etc.

Początkowo zajęcia były prowadzone dwa razy w tygodniu dla każdej grupy wiekowej, również w ferie i wakacje, docelowo (po zakończeniu prac remontowych związanych z usuwaniem skutków powodzi) codziennie

Budżet projektu: 14 200 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowicy

Miejscowość: Łukowica

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 34-606 Łukowica

Województwo: małopolskie

Powiat: limanowski

Adres strony internetowej: http://

Centrum Informacji o regionie i świecie – uczymy się i pomagamy

Łukowica 144, 34-606, Polska

Więcej