Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wspierając nadzieję - 2002

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli

Cel:

Celem projektu było:
– umożliwienie młodym ludziom doświadczającym psychologicznych skutków powodzi uzyskania profesjonalnej pomocy,
– przygotowanie osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz młodzieżowych wolontariuszy do udzielania młodzieży wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do mieszkańców gminy Gorzyce (miejscowości: Sokolniki, Orliska, Furmany, Trześń, Zalesie Gorzyckie), którzy ucierpieli w wyniku powodzi (220 uczniów i dorosłych).

Opis projektu:

W ramach projektu 30 nauczycieli, wychowawców, pracowników socjalnych rodziców i młodzieżowych wolontariuszy wzięło udział w warsztatach nt. radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, w tym klęski żywiołowej oraz udzielania wsparcia. Spośród uczestników warsztatów został utworzony zespół złożony z dorosłych i młodych wolontariuszy, który przygotowali i przeprowadzili zgrupowanie terapeutyczne dla 45 uczniów gimnazjów doświadczających psychologicznych skutków powodzi.

Ponadto dla 24 uczniów, wolontariuszy i nauczycieli został przeprowadzony warsztat przygotowujący do tworzenia w szkołach punktów oferujących pomoc w nauce oraz wsparcie w kryzysie. Po zakończeniu warsztatu zostały utworzone trzy takie punkty. Dla uczniów i dorosłych prowadzących punkty były prowadzone konsultacje (2-3 razy w miesiącu).

Oprócz tego został opracowana i wydana ulotka informacyjna nt. sytuacji kryzysowych i radzenia sobie z nimi. Ulotka została rozpowszechniona na terenie gminy.

Budżet projektu: 23 579 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli

Miejscowość: Stalowa Wola

Ulica, nr domu i lokalu: Ofiar Katynia 57 a

Kod pocztowy i Poczta: 37-450 Stalowa Wola

Województwo: podkarpackie

Powiat: stalowowolski

Adres strony internetowej: http://

Wspierając nadzieję

Ofiar Katynia 32, 37-450 Stalowa Wola, Polska

Więcej