Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi wolontariusze w służbie aktywizacji środowisk lokalnych - 2002

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie

Cel:

Celem projektu było:
– przygotowanie młodzieżowych wolontariuszy do prowadzenia działań na rzecz miejscowości, które ucierpiały w wyniku powodzi,
– aktywizacja mieszkańców poszkodowanych gmin do pracy na rzecz swoich środowisk

Odbiorcy projektu:

30 wolontariuszy, kilkaset osób

Opis projektu:

W ramach projektu dla 30 wolontariuszy, którzy włączyli się do pomocy powodzianom zostało zorganizowane szkolenie z zakresu motywacji do podejmowania działań pomocowych, roli i obowiązków wolontariusza, pozyskiwania współpracowników, diagnozy potrzeb i opracowywania planów działań będących odpowiedzią na potrzeby lokalne. Młodzi ludzie wzięli także udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz warsztatach z zakresu radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, udzielania wsparcia innym.

Kolejnym krokiem była praca wolontariuszy w miejscowościach, które ucierpiały w wyniku powodzi. We współpracy z władzami, szkołami i parafiami przeprowadzili spotkania dla społeczności lokalnych, w trakcie których przedstawili swoje działania i zaprosili młodzież i dorosłych do współpracy. Dla dzieci, które mają problemy w szkole, nie mogą sobie poradzić z stresem popowodziowym wolontariusze prowadzili pomoc w nauce, zajęcia dodatkowe, koła zainteresowań, wspólne święta. Przy ich organizacji pomagali rodzice dzieci, rodzeństwo i inni mieszkańcy. Dla wszystkich podopiecznych została zorganizowana wspólna wycieczka do Lublina (dla części dzieci będzie to pierwsza wyprawa poza rodzinną miejscowość).

Budżet projektu: 26 360 zł

Dotacja: 20 900 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie

Miejscowość: Lublin

Ulica, nr domu i lokalu: Jezuicka 4/5

Kod pocztowy i Poczta: 20-013 Lublin

Województwo: lubelskie

Powiat: m. Lublin

Adres strony internetowej: http://www.wolontariat.org.pl/lublin

Młodzi wolontariusze w służbie aktywizacji środowisk lokalnych

Jezuicka 6, 20-400 Lublin, Polska

Więcej