Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Biblioteka bez barier - 2002

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Turystyki i Agroturystyki Ziem Górskich w Nowym Sączu

Cel:

Celem projektu było umożliwienie dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich dostępu do dobrze zaopatrzonych księgozbiorów.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do 10 bibliotek w szkołach podstawowych i gimnazjach oraz bibliotek gminnych województwa małopolskiego, które w wyniku powodzi straciły swoje zasoby i nie otrzymały dotychczas środków na ich odtworzenie – blisko 3,000 osób.

Opis projektu:

Stowarzyszenie nawiązało kontakt z władzami gmin z terenu województwa, które poniosły największe straty w wyniku powodzi, aby wytypować biblioteki, które otrzymają pomoc. Każda z bibliotek otrzymała książki za 2,500 zł (ze szczególnym uwzględnieniem encyklopedii, leksykonów, słowników, kompendiów i atlasów), ich zakupem i transportem zajęło się Stowarzyszenie. Przed przekazaniem książek zostało przeprowadzone szkolenie dla bibliotekarzy nt. prowadzenia różnego rodzaju zajęć w bibliotekach w oparciu o ich zasoby (czytelniczych, przedmiotowych, komputerowych).

Biblioteki, które otrzymają pomoc podpiszą ze Stowarzyszeniem umowę, na mocy której zostanie wydłużony czas pracy bibliotek (w dni powszednie i soboty) oraz prowadzone będą zajęcia dla dzieci i młodzieży (m.in. korzystanie z katalogów i ich samodzielne sporządzanie, sporządzanie bibliografii, poszukiwanie wybranych pozycji)

Budżet projektu: 53 200 zł

Dotacja: 30 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Stowarzyszenie Turystyki i Agroturystyki Ziem Górskich w Nowym Sączu

Miejscowość: Nowy Sącz

Ulica, nr domu i lokalu: Tarnowska 28

Kod pocztowy i Poczta: 33-300 Nowy Sącz

Województwo: małopolskie

Powiat: nowosądecki

Adres strony internetowej: http://

Biblioteka bez barier

Tarnowska 22, 33-300 Nowy Sącz, Polska

Więcej