Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Równi wśród Równych - 2001

Realizowany przez:

Gimnazjum w Świętajnie

Cel:

Celem projektu było:
– umożliwienie młodzieży wiejskiej dostępu do kultury,
– stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania zainteresowań i uzdolnień artystycznych.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do uczniów Gimnazjum w Świetajnie, ich rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców gminy -bezpośrednio 150 uczniów i 60 nauczycieli, pośrednio 300 osób.

Opis projektu:

Dla nauczycieli szkół i przedszkoli z terenu gminy zostały zorganizowane warsztaty przygotowujące do prowadzenia zajęć teatralnych z uczniami. Nauczyciele przeprowadzili warsztaty w swoich szkołach, następnie uczniowie przygotowali Jasełka, które zostały przedstawione społeczności lokalnej. Odbył się też Gminny Przegląd Form Teatralnych oraz konkursy plastyczno – teatralne. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach filmowych, zajęciach ekologicznych, zapoznać się z pracą Klubu Europejskiego.

Ponadto zostały zorganizowane wyjazdy do kina, teatru i filharmonii, konkursy oraz imprezy środowiskowe otwarte dla społeczności lokalnej (spotkania miłośników książki, spotkania literackie, wieczór poezji, spotkania muzyczne, rodzinne muzykowanie).

Projekt umożliwił młodym ludziom rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, podejmowanie działań o charakterze kulturalnym i zaprezentowanie ich w środowisku lokalnym.

Budżet projektu: 20 100 zł

Dotacja: 17 500 zł

Rocznik: 2001

Nitka: RS 2001

Gimnazjum w Świętajnie

Miejscowość: Świętajno

Ulica, nr domu i lokalu: Mickiewicza 13

Kod pocztowy i Poczta: 12-140 Świętajno

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: szczycieński

Adres strony internetowej: http://www.powiat.olecko.pl/gimswi/3.html

Równi wśród Równych

Adama Mickiewicza 27A, 12-140 Świętajno, Polska

Więcej