Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przyroda, historia, gospodarka i społeczeństwo miejscowości oraz gminy Dobre - 2001

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Dobrem

Cel:

Celem projektu był rozwój umiejętności młodych ludzi w zakresie zdobywania wiedzy, współpracy i prowadzenia planowych działań, co wzmocni ich aspiracje intelektualne i życiowe.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio 50 uczniów, pośrednio 300 osób

Opis projektu:

Uczniowie przeprowadzili na terenie gminy wywiady z mieszkańcami, ankiety, wycieczki do miejsc cennych przyrodniczo, zabytków. Gromadzić materiały poświęcone historii, topografii i tradycji gminy. Bezpośrednim efektem ich pracy było przygotowanie przez uczniów wspomaganych przez nauczycieli kompleksowej pracy badawczej, będącej szczegółową monografią gminy. Załącznikiem do monografii był film video prezentujący walory gminy. Monografia wraz z filmem i plikami fotograficznymi została umieszczona na stronie internetowej gminy.

Dzięki realizacji projektu uczniowie zdobyli nowe umiejętności: pracy grupowej, planowania i prowadzenia przedsięwzięć badawczych, przeprowadzania badań ankietowych i wywiadów, posługiwania się sprzętem elektronicznym. Zapoznali się także z zasadami przedsiębiorczości.

Budżet projektu: 13 300 zł

Dotacja: 9 000 zł

Rocznik: 2001

Nitka: RS 2001

Publiczne Gimnazjum w Dobrem

Miejscowość: Dobre

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 9 A

Kod pocztowy i Poczta: 88-210 Dobre

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: radziejowski

Adres strony internetowej: http://

Przyroda, historia, gospodarka i społeczeństwo miejscowości oraz gminy Dobre

Dobre-Wieś 27, 88-210, Polska

Więcej