Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Globtroterzy na szlakach doliny Warty - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół- Gimnazjum w Mstowie

Cel:

Młodzież z terenów wiejskich często czuje się gorsza od innych bo uważa, że w rejonie w którym mieszka nie ma nic ciekawego i nic się nie dzieje. Projekt pomoże przełamać ten stereotyp. Młodzi ludzie będą mogli poznać walory najbliższej okolicy, będą mieli możliwość wspólnej pracy i integracji w grupie. Poznają różne formy eksploracji i nowoczesne techniki informatyczne oraz formy przekazu.

Odbiorcy projektu:

W realizację projektu będzie zaangażowana grupa młodzieży gimnazjalnej i absolwenci z terenu gminy Mstów. Zostaną oni zrekrutowani dzięki ogłoszeniom w szkole i Gminnym Ośrodku Kultury. Do naboru zostanie również wykorzystana prasa lokalna i strony internetowe gminnych instytucji.

Opis projektu:

Celem projektu jest pobudzenie młodzieży do działania. Poprzez wspólną pracę, badania i rajdy młodzi ludzie poznają najciekawsze zakątki Przełomu Warty, a w oparciu o nowoczesne formy informatyczne przekażą zdobytą wiedzę i doświadczenie uczniom szkół na terenie gminy, a także mieszkańcom gminy. Podjęte działania mają uaktywnić młodzież, zachęcić do poznania i promowania swojej 'małej ojczyzny’. Projekt zakłada zorganizowanie grupy młodzieży w wieku 13-19 lat, która pod okiem specjalistów będzie prowadziła badania, poszukiwania i obserwacje w Dolinie rzeki Warty – na terenie gminy Mstów. Przełom rzeki Warty w rejonie Mstowa to teren Północnej Jury obfitujący w ostańce skalne, ciekawe obiekty przyrodnicze (niektóre o znaczeniu endemicznym) i zabytki historyczne. Pod kierunkiem specjalistów – nauczycieli historii, biologii, informatyki, geografii, plastyki i języka angielskiego młodzież przygotuje materiał i przeprowadzi badania w terenie. Grupa zostanie podzielona na trzy ekipy eksploracyjne. Każda wykorzysta inny szlak – pieszy, rowerowy i kajakowy. W ich trakcie członkowie grupy dotrą do najciekawszych miejsc i zbiorą dokumentację fotograficzną oraz artystyczną. Zebrany materiał porównawczy zostanie przedstawiony w formie wystawy fotografii, prac artystycznych i prezentacji multimedialnych w szkołach na terenie gminy i w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie. W trakcie warsztatów informatycznych młodzież przygotuje materiał na stronę internetową 'Doliny Warty’ i folder informacyjny w języku polskim i angielskim .

Budżet projektu: 9 020,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół- Gimnazjum w Mstowie

Miejscowość: Mstów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Partyzantów 2

Kod pocztowy i Poczta: 42-244 Mstów

Województwo: śląskie

Powiat: częstochowski

Adres strony internetowej: –

Globtroterzy na szlakach doliny Warty

Wolności 11, 42-244 Mstów, Polska

Więcej