Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bliski sercu kawałek świata - 2001

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Dobrczu

Cel:

Celem projektu było zapoznanie uczniów z historią, tradycją i folklorem regionu w którym mieszkają oraz przygotowanie ich do prowadzenia samodzielnych badań i prezentowania ich wyników.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio 180 uczniów

Opis projektu:

Uczniowie klas I i II zbierali i opracowywali informacje dotyczące: historii regionu; zasłużonych ludzi; kultury i sztuki; obiektów architektonicznych; przyrody regionu. Każda klasa zajęła się jedną dziedziną, zaś jej uczniowie utworzyli grupy robocze opracowujące poszczególne tematy. Grupy same wybrali źródła informacji, z których korzystali, sposób i plan pracy, sposób prezentacji, osoby i instytucje, z którymi współpracowali. Uczniowie klas III utworzyli grupy wspomagające dla wszystkich klas – koło filmowe i językowe oraz grupę multimedialną. Projekt przewidywał także organizację konkursów, do udziału w których zostali zapraszeni także uczniowie z innych gimnazjów regionu. Podsumowaniem był festyn, w trakcie którego poszczególne grupy zaprezentowali wyniki swojej pracy. Oprócz społeczności lokalnej na festyn zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych mediów.

Dzięki projektowi młodzi ludzie nauczyli się samodzielnego prowadzenia badań i poszukiwań (docierania do informacji, korzystania ze źródeł, sprzętu audiowizualnego, nawiązywania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół oraz dorosłymi), dokumentowania i systematyzowania zdobytych informacji, a także prezentowania ich na forum publicznym.

Budżet projektu: 36 700 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2001

Nitka: RS 2001

Zespół Szkół w Dobrczu

Miejscowość: Dobrcz

Ulica, nr domu i lokalu: Długa 33

Kod pocztowy i Poczta: 86-022 Dobrcz

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: http://

Bliski sercu kawałek świata

Dobrcz 42, 86-022, Polska

Więcej