Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aktywność szansą dla młodzieży - 2001

Realizowany przez:

Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Cel:

Celem projektu było:
– stworzenie młodym ludziom możliwości prowadzenia różnorodnych działań i zaprezentowania ich w środowisku lokalnym,
– umożliwienie uczniom dostępu do różnych źródeł informacji,
– szersze wykorzystanie pracowni internetowej, biblioteki i czytelni szkolnej.

Odbiorcy projektu:

100 uczniów

Opis projektu:

We wrześniu wśród uczniów gimnazjum została przeprowadzona ankieta na temat potrzeb i zainteresowań młodych ludzi. W oparciu o jej wyniki zostały wyłonione zespoły oraz określone tematy, którymi się zajęli. Każdy zespół wybrał formę realizacji (wywiad, reportaż, album, wystawa fotograficzna etc.). W miarę potrzeby, zespoły zostały podzielone na grupy realizujące samodzielnie części projektu. Na każdym etapie realizacji projektu uczniowie zaprosili do współpracy nauczycieli, rodziców lub przedstawicieli społeczności lokalnej.

Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach z zakresu graficznych technik komputerowych, korzystania z Internetu i pakietów multimedialnych, metod poszukiwania materiałów, technik pracy dziennikarskiej, korzystania z kamery i aparatu fotograficznego. Został wzbogacony księgozbiór biblioteki i czytelni szkolnej (zakupy zostały skoordynowane z Biblioteką Miejską). Podsumowaniem projektu była prezentacja projektów uczniowskich na sesji popularnonaukowej zorganizowanej we współpracy z Radą Miejską.

Projekt umożliwił uczniom zaplanowanie i przeprowadzenie samodzielnych działań i przedstawienie ich społeczności lokalnej, nauczyli się prowadzenia badań, dokumentowania, systematyzowania i opracowywania zdobytych informacji.

Budżet projektu: 30 255 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2001

Nitka: RS 2001

Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Miejscowość: Lewin Brzeski

Ulica, nr domu i lokalu: Zamkowa 3

Kod pocztowy i Poczta: 49-340 Lewin Brzeski

Województwo: opolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: http://

Aktywność szansą dla młodzieży

Powstańców Śląskich 5, 49-340 Lewin Brzeski, Polska

Więcej