Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pomóżmy sobie - 2002

Realizowany przez:

Lubuskie Stowarzyszenie „Trzeźwość” w Zielonej Górze

Cel:

Celem projektu było przygotowanie młodych ludzi do podejmowania działań na rzecz swoich miejscowości, udzielania pomocy innym, przekonanie ich że mają wpływ na to, co dzieje się wokół nich.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do uczniów w wieku 13 – 18 lat ze środowisk wiejskich gminy Świdnica oraz nauczycieli, rodziców, aktywnych mieszkańców – razem 200 osób

Opis projektu:

Projekt zakładał przygotowanie 3 grup młodzieżowych wolontariuszy z Letnicy, Świdnicy i Wilkanowa do prowadzenia działań społecznych (prowadzenie działań pomocowych, planowanie i realizacja działań, komunikacja, nawiązywanie współpracy z dorosłymi – łącznie 60 godzin). Młodzi wolontariusze utworzyli grupy wsparcia przy świetlicach środowiskowych w swoich miejscowościach, pomagali w ich prowadzeniu (pomoc z nauce, prowadzenie zajęć) oraz opiekowali się osobami potrzebującymi pomocy w swoich miejscowościach. Każda grupa miała swojego opiekuna, koordynującego jej działania i udzielającego pomocy, Stowarzyszenie także zapewniło pomoc konsultacyjną. W świetlicach, oprócz standardowych zajęć organizowane były warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców oraz spotkania tematyczne (m.in. spotkania na temat możliwości dalszej edukacji, spotkania z osobami starszymi poświęcone tradycji i historii wsi, spotkania z twórcami ludowymi).

W Letnicy (ze względu na najłatwiejszy dojazd) został zorganizowany klub młodzieżowy, w którym spotykają się wolontariusze pracujący w świetlicach oraz zainteresowana młodzież. Klub jest jedynym miejscem w okolicy, gdzie mogą się spotkać młodzi ludzie, proponuje im także różnego typu zajęcia (zajęcia komputerowe, psychologiczne, pogotowie naukowe).

Zostało także zorganizowane polsko – niemieckie spotkanie młodzieży, w którym oprócz wolontariuszy Stowarzyszenia wzięli udział młodzi ludzie współpracujący z partnerską organizacją z Brandenburgii.

Budżet projektu: 41 750 zł

Dotacja: 14 100 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Lubuskie Stowarzyszenie „Trzeźwość” w Zielonej Górze

Miejscowość: Zielona Góra

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza 10

Kod pocztowy i Poczta: 65-443 Zielona Góra

Województwo: lubuskie

Powiat: m. Zielona Góra

Adres strony internetowej: http://

Pomóżmy sobie

Willa Suckera, Sienkiewicza 10, 65-443 Zielona Góra, Polska

Więcej