Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ze wsi w świat - 2002

Realizowany przez:

Nieformalna grupa „Sami Sobie” w Kętrzynie

Cel:

Celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów popegeerowskich poprzez umożliwienie dostępu do komputerów i Internetu oraz przygotowanie do aktywnego poszukiwania pracy.

Odbiorcy projektu:

441 osób

Opis projektu:

Projekt realizowany był w Świetlicy wiejskiej w Smokowie, która została wyremontowana i urządzona przez lokalną społeczność. Świetlica czynna jest codziennie w godzinach 16:00 – 22:00, w dni wolne od nauki i święta w godzinach 10:00 – 22:00. Jest dostępna zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W świetlicy zostały zainstalowane komputery i przeprowadzone następujące zajęcia:
– kursy komputerowe (Word, Excel, Internet, poczta elektroniczna, portale internetowe, tworzenie stron www) – łącznie 334 godziny zajęć,
– kurs aktywizacji zawodowej dla młodzieży kończącej szkołę zawodową i bezrobotnych absolwentów (m. in. aktywne formy poszukiwania pracy, pisanie podań, listów motywacyjnych, CV, wyszukiwanie w Internecie informacji o możliwościach zatrudnienia) – 60 godzin.

Oprócz zajęć tematycznych można korzystać z pracowni komputerowej samodzielnie, w dni powszednie i niedziele. Dla zainteresowanych dzieci odbył się podstawowy kurs języka niemieckiego w wymiarze 8 godzin miesięcznie.

Budżet projektu: 23 180 zł

Dotacja: 13 400 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Nieformalna grupa „Sami Sobie” w Kętrzynie

Miejscowość: Kętrzyn

Ulica, nr domu i lokalu: Smokowo 4/6

Kod pocztowy i Poczta: 11-400 Kętrzyn

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: kętrzyński

Adres strony internetowej: http://

Ze wsi w świat

Ignacego Daszyńskiego 2, 11-400 Kętrzyn, Polska

Więcej