Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mały i duży sukces życiowy - 2002

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Grzmiącej

Cel:

Celem projektu było:
– pokazanie młodym ludziom zależności pomiędzy aktywnością a sukcesem, rozumianym jako efekt zaplanowanych i zrealizowanych działań,
– zachęcenie do aktywności, rozbudzenie aspiracji poznawczych młodzieży,
– umożliwienie kontaktu z kulturą.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do młodych ludzi (razem 40 osób) z niewielkiej gminy popegeerowskiej, uczących się w Gimnazjum w Grzmiącej.

Opis projektu:

Zajęcia dwóch grup 20 osobowych odbyły się w 6 etapach, których wymiar czasowy uzależniony był od potrzeb uczestników (łącznie około 50 godzin zajęć). Odbył się między innymi cykl zajęć poświęcony zdefiniowaniu pojęcia sukces życiowy. W tym celu została opracowana i przeprowadzona ankieta dotycząca definicji sukcesu życiowego, dróg dochodzenia do niego, zostały stworzone listy ludzi, którzy osiągnęli sukces życiowy w środowisku lokalnym. To pozwoliło sporządzić listę składników zapewniających sukces (np. wiedza, wykształcenie, osobowość, twórcze myślenie). Inny cykl zajęć poświęcony był zbieraniu materiałów i informacji, które pozwoliły stworzyć poradnik zdobywania dobrego zawodu.

Jeden z cykli przewidywał spotkania z ludźmi sukcesu w środowisku lokalnym. W organizację spotkań włączeni zostali rodzice i nauczyciele. Spotkanie, oprócz walorów integracyjnych, było równocześnie promowaniem inicjatywy, pokazaniem, że to co pozornie niemożliwe staje się realnym. W ostatnim etapie uczniowie spotkali się z osobą, która ich zdaniem odniosła sukces w skali krajowej.

Oprócz tego zostały zorganizowane warsztaty artystyczne (plastyczne, fotograficzne, muzyczne) oraz wyjazdy do teatru, baletu, opery, kina, na basen.

Budżet projektu: 17 160 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Publiczne Gimnazjum w Grzmiącej

Miejscowość: Grzmiąca

Ulica, nr domu i lokalu: Sportowa 2

Kod pocztowy i Poczta: 78-450 Grzmiąca

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: szczecinecki

Adres strony internetowej: http://

Mały i duży sukces życiowy

Krótka 3, 78-450 Grzmiąca, Polska

Więcej