Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub gier matematycznych - 2007

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Białej

Cel:

Głównym celem jest kształtowanie aktywnej postawy u młodych ludzi i danie im szansy realizacji własnych pomysłów, zaangażowania się na rzecz środowiska uczniowskiego, wpływania na własną edukację oraz rozwijania umiejętności współdziałania, osiągania kompromisów, dyskusji.

Odbiorcy projektu:

W projekcie bierze udział młodzież gimnazjalna- od 13 do 16 lat. Informacja o zajęciach zostanie umieszczona na szkolnej gazetce oraz przekazana przez nauczycieli matematyki na lekcjach. Nabór uczniów otwarty, pierwszeństwo udziału w projekcie mają uczniowie pochodzący z terenów wiejskich.

Opis projektu:

Przedsięwzięcie to przeznaczone jest dla uczniów gimnazjum, którzy poprzez gry dydaktyczne chcą: spełniać swoje aspiracje, rozwijać swoje zainteresowania matematyczne, w inny niż tradycyjny sposób zgłębiać wiedzę matematyczną, próbować swoich szans w tworzeniu nowych gier dydaktycznych, pracować w grupie młodzieży z różnych środowisk. Na zajęciach uczniowie będą pracowali w dwóch grupach: I-grupa to uczniowie zdolni, którym proponowane gry matematyczne nie sprawiają większych problemów. Sami potrafią zmieniać i utrudniać reguły gry, zaplanować strategię gry. Uczniowie ci sami modyfikują gry, wymyślają nowe propozycje gier, ustalają reguły, jak również cele. Prowadzą badania na innej grupie uczniów. Obserwują graczy i wyciągają wnioski do dalszej pracy. Efektem końcowym pracy tej grupy uczniów jest przygotowanie gier i przeprowadzenie Turnieju Gier Matematycznych na każdym poziomie edukacyjnym w gimnazjum. II-grupa to uczniowie, którzy mają kłopoty z matematyką. Dla tych uczniów zajęcia te będą okazją do poznania z innej strony matematyki, która do tej pory kojarzyła im się z bardzo trudnym przedmiotem w szkole. Zabawy i gry będą dostosowane odpowiednio do wieku uczniów oraz tak, aby uczniowie odczuwali dużą satysfakcję z udziału w tych zajęciach. Ci uczniowie będą również grupą doświadczalną, na której będą pracowali uczniowie z I-grupy, testując nowe gry i zabawy.

Budżet projektu: 6 979,00 zł

Dotacja: 5 600,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Białej

Miejscowość: Biała

Ulica, nr domu i lokalu: os. Tysiąclecia 16

Kod pocztowy i Poczta: 48-210 Biała

Województwo: opolskie

Powiat: prudnicki

Adres strony internetowej: –

Klub gier matematycznych

1 Maja 34, 48-210 Biała, Polska

Więcej