Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe Centrum Informacji o Polsce i Świecie - 2002

Realizowany przez:

Namysłowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Namysłów

Cel:

Celem projektu było umożliwienie młodzieży z Namysłowa i okolicznych wsi korzystania z Internetu i programów edukacyjnych, poszerzenie jej zainteresowań i stworzenie możliwości prowadzenia różnorodnych działań i realizacji własnych pomysłów.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do młodzieży uczącej się w gimnazjum i szkołach średnich ze wsi: Łączany, Kamienna, Ziemiełowice i Rychnów oraz z Namysłowa -razem 200 osób

Opis projektu:

W Ośrodku Wykorzystania Technik Komputerowych założonym przez Stowarzyszenie powstało Młodzieżowe Centrum Informacji o Polsce i Świecie.

Młodzież określiła, czym chciałaby się zajmować i podzieliła się na grupy tematyczne realizujące zaplanowane działania np. budowanie strony www, opis historii regionu, opis przyrodniczy powiatu, wyznaczanie szlaku turystycznego, analiza potrzeb społecznych w powiecie, utworzenie punktu informacji turystycznej, utworzenie Biura Porad Obywatelskich oraz inne wymyślone przez młodzież.

Dla członków grup zostały przeprowadzone szkolenia przygotowujące do prowadzenia działań (wykorzystanie Internetu i innych źródeł informacji, wykorzystywanie do zbierania informacji i prowadzenia dokumentacji kamer, rzutników dyktafonów, aparatów fotograficznych. Następnie pod okiem opiekuna grupy rozpoczęli badania wybranych przez siebie dziedzin (zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu po 3 godziny). Każda z grup sporządziła dokumentacje swoich badań, zdjęć, opisów, rysunków, filmów, makiet. Odbyła się prezentacja dokonań grup i sesja popularnonaukowa z udziałem władz, lokalnych mediów i mieszkańców.

Budżet projektu: 59 200 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Namysłowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Namysłów

Miejscowość: Namysłów

Ulica, nr domu i lokalu: Łączańska 11

Kod pocztowy i Poczta: 46-100 Namysłów

Województwo: opolskie

Powiat: namysłowski

Adres strony internetowej: http://

Młodzieżowe Centrum Informacji o Polsce i Świecie

3PCQ+72 Namysłów, Polska

Więcej