Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Absolwencie bądź aktywny – działaj z nami w swojej byłej szkole - 2002

Realizowany przez:

Szkoła Podstawowa nr 2 we Lwówku Śląskim

Cel:

Celem projektu była pomoc absolwentom Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim, mieszkającym na terenie wsi: Kotliska, Rakowice Małe i Rakowice Wielkie w zdobyciu umiejętności posługiwania się komputerem oraz wyszukiwania informacji za pomocą Internetu.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do 30 absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2, uczących się w gimnazjach.

Opis projektu:

Realizowany był w zamiejscowej filii szkoły, w Kotliskach. Zostały dla nich przeprowadzone zajęcia z zakresu obsługi komputera, wyszukiwania informacji w Internecie, korzystania z programów edukacyjnych na nośnikach elektronicznych. Szkolenia przeprowadziło Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lwówku Śląskim.

W siedzibie filii zostało utworzone multimedialne centrum informacji, w którym przeszkoleni absolwenci korzystali z różnych źródeł informacji przy wyszukiwaniu materiałów potrzebnych do przygotowywania prac szkolnych lub rozwijania zainteresowań. Utworzyli także redakcję miesięcznika lokalnego, rozpoczęli zbieranie materiałów do gazetki i dokumentację zebranych informacji.

Od września były organizowane spotkania z zaproszonymi gośćmi lub wyjazdy zawodoznawcze. W organizację spotkań włączyły się nie pracujący mieszkańcy Kotlisk. Przykładowe spotkania: z władzami samorządowymi, z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, z przedstawicielami szkolnego Klubu Europejskiego. Kolejnym etapem była realizacja imprez dla lokalnej społeczności.

Budżet projektu: 22 550 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Szkoła Podstawowa nr 2 we Lwówku Śląskim

Miejscowość: Lwówek Śląski

Ulica, nr domu i lokalu: Al. Wojska Polskiego 1a

Kod pocztowy i Poczta: 59-600 Lwówek Śląski

Województwo: dolnośląskie

Powiat: lwówecki

Adres strony internetowej: http://

Absolwencie bądź aktywny – działaj z nami w swojej byłej szkole

plac Wolności 1, 59-600 Lwówek Śląski, Polska

Więcej