Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Truskolaski bery i bojki - 2007

Realizowany przez:

Gimnazjum w Zespole Szkół w Truskolasach

Cel:

Naszym celem jest uruchomienie szkolnej rozgłośni 'Truskolaskie bery i bojki’ i zorganizowanie cyklicznych audycji prowadzonych przez naszą młodzież. Projekt powstał z myślą o wyrównaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, do jakich należy nasza gmina. Celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych i twórczych uczniów.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będzie młodzież gimnazjalna ZS w Truskolasach w wieku 13-16 lat, która poprzez projekt będzie miała możliwość rozwijania swoje zainteresowań i uzdolnień uczestnicząc systematycznie w prowadzeniu audycji w wybranych sekcjach radiowych. Wszyscy uczestnicy są mieszkańcami Gminy Wręczyca Wielka. Do wszelkich działań uczestnicy będą dowożeni szkolnym autokarem.

Opis projektu:

Nasz projekt będzie miał na celu zorganizowanie szkolnej rozgłośni radiowej „Truskoolaskie bery i bojki”. Postanowiliśmy nazwę naszej rozgłośni połączyć z patronem szkoły. Jest nim Stanisław Ligoń – człowiek, który latach 1914-1917 przebywał w Truskolasach, późniejszy znany i popularny artysta śląski, działacz społeczny, uczestnik akcji plebiscytowej, a następnie znakomity radiowiec, dyrektor katowickiej rozgłośni Polskiego Radia, poseł na Sejm II Rzeczypospolitej. Przybył on do Truskolasów, aby na zamówienie proboszcza parafii wykonać polichromię w tutejszym kościele w ramach naszego projektu zostaną powołane 3 sekcje radiowe, w kórej młodzież gimnazjalna będzie mogła rozwijać zdolności i swoje zainteresowania. Zaplanowane są również warsztaty z zawodowymi redaktorami z rozgłośni w Katowicach.

Budżet projektu: 8 800,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Zespole Szkół w Truskolasach

Miejscowość: Truskolasy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 3

Kod pocztowy i Poczta: 42-134 Truskolasy

Województwo: śląskie

Powiat: kłobucki

Adres strony internetowej: –

Truskolaski bery i bojki

Częstochowska 22, 42-134 Truskolasy, Polska

Więcej