Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Technologia informatyczna nauczyciela szkoły wiejskiej - 2002

Realizowany przez:

Gimnazjum w Książkach

Cel:

Celem projektu było zapoznanie nauczycieli z terenów wiejskich z technikami informatycznymi, które były wykorzystywane w prowadzeniu zajęć przedmiotowych.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do nauczycieli gimnazjów z Książek, Dębowej Łąki, Bobrowej, Ryńska oraz Wąbrzeźna – bezpośrednio 20 nauczycieli, pośrednio 600 uczniów

Opis projektu:

Nauczyciele wzięli udział w 40-to godzinnym szkoleniu, na które składało się 10 modułów szkoleniowych, między innymi: Zdobywanie materiałów źródłowych do lekcji; Komunikacja; Edytor tekstu jako narzędzie wspomagające pisanie prac; Tworzenie publikacji uczniowskich; Tworzenie uczniowskiej witryny internetowej; Tworzenie uczniowskiej prezentacji multimedialnej; Realizacja zadań administracyjnych; Zarządzanie klasą i indywidualizacja nauczania. Otrzymali pakiet materiałów, który mogli wykorzystywać na lekcjach oraz w próbki prezentacji multimedialnych, uczniowskich publikacji, stron www., arkuszy do zarządzania klasą.

Po zakończeniu szkoleń nauczyciele wykorzystywali nabyte umiejętności podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych w oparciu o przygotowane przez nich scenariusze. Scenariusze były udostępniane innym nauczycielom (zarówno tym, którzy uczestniczyli w szkoleniu, jak i pozostałym). Odbyły się spotkania konsultacyjne dla absolwentów szkoleń podsumowujące ich doświadczenia we wdrażaniu technologii informatycznej w codziennej pracy.

Budżet projektu: 23 620 zł

Dotacja: 14 800 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Gimnazjum w Książkach

Miejscowość: Książki

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 6

Kod pocztowy i Poczta: 87-222 Książki

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: wąbrzeski

Adres strony internetowej: http://www.gimksiazki.friko.pl

Technologia informatyczna nauczyciela szkoły wiejskiej

Szkolna 7, 87-222 Książki, Polska

Więcej