Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kreatywni mają szanse - 2002

Realizowany przez:

Gimnazjum w Malechowie

Cel:

Celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez wprowadzanie twórczych technik uczenia się i rozwiązywania problemów.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do uczniów i nauczycieli gimnazjum w Malechowie, uczniów 4 szkół podstawowych z gminy Malechowo oraz młodzieży, która uczy się poza jej terenem -bezpośrednio 340 uczniów i 25 nauczycieli, pośrednio 800 uczniów

Opis projektu:

Punktem wyjścia było upowszechnianie technik twórczego uczenia się, w tym umiejętności żonglowania. Sztuka ta, poprzez integrowanie półkul mózgowych, poprawia umiejętność uczenia się.

Dla nauczycieli z terenu gminy zostały przeprowadzone warsztaty poświęcone twórczym metodom nauczania i uczenia się (m.in. rozpoznawanie różnych stylów uczenia się, szybkie czytanie, metoda skojarzeń, ćwiczenia wspomagające synchronizację półkul mózgowych, w tym żonglowanie) oraz przygotowaniu badań dotyczących stylów uczenia się gimnazjalistów. Następnie nauczyciele przeprowadzili badania w swoich klasach. Został opracowany i wydany poradnik twórczego uczenia się i żonglowania. Poradnik był współtworzony przez uczniów gimnazjum.

Dla 25 uczniów gimnazjum została zorganizowana letnia szkoła żonglerów i aktywnych metod uczenia się, przygotowująca do prowadzenia zajęć dla pozostałych uczniów gimnazjum.

Drugą część projektu rozpoczęła promocja żonglowania w gimnazjum (m. in. strona www, plakaty, artykuły w prasie). Przeszkoleni gimnazjaliści przeprowadzili zajęcia dla innych uczniów szkoły. Gimnazjaliści przygotowali piłki i przedmioty do żonglowania, wzięli udział w konkursie na najładniejszą piłkę. Spośród gimnazjalistów zostały utworzone nowe grupy trenerów, które prowadziły zajęcia w 4 szkołach podstawowych na terenie gminy. Projekt zakończył się Festiwalem Wiedzy i Żonglowania, w trakcie którego uczniowie przedstawili metody twórczego uczenia się, zostały zaprezentowane pomoce dydaktyczne i programy komputerowe wspomagające uczenie się, odbyły się pokazy żonglowania oraz konsultacje dla dzieci i rodziców.

Budżet projektu: 23 360 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Gimnazjum w Malechowie

Miejscowość: Malechowo

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 76-142 Malechowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: http://www.g.malechowo.com

Kreatywni mają szanse

Malechowo 43, 76-142, Polska

Więcej