Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Poznaj swój kraj - 2002

Realizowany przez:

Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz w Dobrczu

Cel:

Celem projektu było:
– propagowanie wiedzy informatycznej wśród młodzieży, nauka sprawnego poruszania się oraz zdobywania potrzebnych informacji w Internecie,
– poszerzenie wiedzy historycznej i geograficznej o Polsce, upowszechnianie turystyki krajoznawczej,
– nawiązanie kontaktów z młodzieżą z innych regionów Polski.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do 180 uczniów gimnazjum w Dobrczu

Opis projektu:

Zaczął się nauką obsługi portali internetowych. Następnie uczniowie, podzieleni na 2-osobowe grupy, wybrali region Polski i zgromadzili informacje na jego temat. Kolejnymi etapami były: nauka obsługi programu FrontPage i samodzielne budowanie stron internetowych, organizacja konkursu dla gimnazjów z całej Polski na witrynę promującą swój region, stworzenie banku adresów uczniów, którzy chcieli korespondować z młodzieżą z innych regionów Polski. Przedostatni etap projektu składał się z części teoretycznej i praktycznej. Każda grupa stworzyła plan wycieczki turystyczno – krajoznawczej w wybranym przez siebie regionie (przewodnik dla turysty, noclegi, wyżywienie, koszty) aby następnie wybrać jeden ze szlaków i odbyć kilkudniową podróż. Projekt zakończył prezentacją wyników pracy młodzieży rodzicom i innym przedstawicielom środowiska lokalnego.

Budżet projektu: 28 930 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz w Dobrczu

Miejscowość: Dobrcz

Ulica, nr domu i lokalu: Długa 50

Kod pocztowy i Poczta: 86-022 Dobrcz

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: /http://trgd.dobrcz.pl

Poznaj swój kraj

Ogrodowa 2b, 86-022 Dobrcz, Polska

Więcej