Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Sami sobie – Program Aktywizacji Społeczności Lokalnej - 2002

Realizowany przez:

Fundacja 'Instytut Lecha Wałęsy’ w Warszawie

Cel:

Celem projektu było przygotowanie młodzieżowych liderów do podejmowania działań na rzecz innych oraz pracy w organizacjach pozarządowych

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do 30 uczniów i absolwentów szkół średnich oraz studentów z Olecka – bezpośrednio 30 osób, pośrednio około 1 000

Opis projektu:

Zostały zorganizowane warsztaty przygotowujące do samodzielnego prowadzenia działań na rzecz innych (budowanie zespołu, określanie celów, nawiązywanie współpracy, motywacja, planowanie, realizacja i ocena działań, przygotowywanie wniosków, pozyskiwanie środków na działania).

Na terenie Olecka został utworzony Komitet Wspierający złożony z przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, instytucji, władz, przedsiębiorców, instytucji religijnych etc. Członkowie Komitetu wspólnie z młodymi liderami przeprowadzili diagnozę lokalnych potrzeb i zasobów, zastanowili się, jakie są potrzeby młodych ludzi i jakie działania mogą podjąć aby je zrealizować.

Kolejnym etapem było opracowanie i przeprowadzenie przez młodzieżowych liderów własnych projektów adresowanych do rówieśników, młodszych dzieci, lokalnej społeczności. W ich przeprowadzenie zostali zaangażowani młodzi ludzie z terenu powiatu oraz członkowie Komitetu Wspierającego.

Budżet projektu: 29 700 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Fundacja 'Instytut Lecha Wałęsy’ w Warszawie

Miejscowość: Warszawa

Ulica, nr domu i lokalu: Al. Jerozolimskie 11/19

Kod pocztowy i Poczta: 00-508 Warszawa

Województwo: mazowieckie

Powiat: m. st. Warszawa

Adres strony internetowej: http://www.ilw.org.pl

Sami sobie – Program Aktywizacji Społeczności Lokalnej

al. Jerozolimskie 11/19/l.023, 00-508 Warszawa, Polska

Więcej