Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Razem do gwiazd - 2002

Realizowany przez:

Beskidzki Klub Astronomiczny Polaris w Sopotni Wielkiej

Cel:

Celem projektu było:
– wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez rozwijanie dociekliwości poznawczej,
– zainteresowanie młodzieży astronomią i dziedzinami pokrewnymi,
– integracja uczniów z terenów wiejskich z ich rówieśnikami z miejskich.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do dwu grup: młodzieży ze środowisk wiejskich (Sopotnia Mała, Sopotnia Wielka, Jeleśnia, Korbielów, Świnna, Koszarawa, Żabnica) oraz młodzieży z miejscowości do 20 000 mieszkańców z terenu całej Polski. W projekcie weźmie także udział młodzież współpracująca z Towarzystwem Obserwatorów Słońca oraz Pracownią Komet i Meteorów – 100 osób, pośrednio do 1 200 osób

Opis projektu:

Zostały zorganizowane 2 obozy astronomiczno – integracyjne w Spotni Wielkiej. W obozach brała udział młodzież miejscowa i przyjezdna. Uczestnicy prowadzili dzienne i nocne obserwacje nieba, gromadzili, dokumentowali i analizowali swoje obserwacje. Podczas obozów prowadzone były wykłady i warsztaty z astronomii i dziedzin pokrewnych (informatyka, kosmonautyka, meteorologia, kosmoekologia) prowadzone przez zaproszonych specjalistów oraz członków Klubu, doświadczenia, konkursy, zawody i quizy astronomiczne. Organizowane były także zajęcia z zakresu komunikacji i współpracy w grupie oraz zajęcia i ogólnorozwojowe z udziałem psychologów. Wyniki pracy młodzieżowych grup astronomów prezentowane były podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Miłośników Astronomii 2002. W obozach udział wzięło łącznie 100 uczestników.

Następnie prowadzone były szkolenia i wykłady popularyzujące astronomię w gimnazjach i zespołach szkół regionu beskidzkiego, z wykorzystaniem materiałów zgromadzonej przez uczestników obozów. W szkoleniach tych wzięło udział około 35 klas (około 1 200 uczniów).

Budżet projektu: 51 820 zł

Dotacja: 30 700 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Beskidzki Klub Astronomiczny Polaris w Sopotni Wielkiej

Miejscowość: Sopotnia Wielka

Ulica, nr domu i lokalu: Sopotnia Wielka 174

Kod pocztowy i Poczta: 34-340 Jeleśnia

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://www.polaris.org.pl

Razem do gwiazd

Sopotnia Wielka 416, 34-341, Polska

Więcej