Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Uczę się szybko - 2003

Realizowany przez:

Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie, Iłowo-Osada

Cel:

Celem projektu było poprawienie wyników w nauce uczniów gimnazjum.

Odbiorcy projektu:

76 gimnazjalistów

Opis projektu:

Działania:
– Sprawdzenie indywidualnego stylu uczenia się gimnazjalistów; podzielenie ich na 4 podstawowe grupy: wzrokowców, słuchowców, dotykowców i kinestetyków, a następnie na 8 podgrup, w zależności od tego, która półkula mózgowa dominuje.
– Dla tak wyłonionych grup były prowadzone zajęcia dotyczące szybkiego i skutecznego uczenia się (2 godziny tygodniowo, po zakończeniu zajęć):
– planowanie: mój własny program uczenia się, powód i cel uczenia się, motywacja, stan dotychczasowej wiedzy na dany temat, redukcja stresu,
– materiały: sposób przekazywania instrukcji, specyfika materiałów drukowanych, pisanych i multimedialnych, wykorzystanie komputera,
– rozumienie: najszybsze i najbardziej skuteczne sposoby odbierania informacji,
– polepszenie pamięci: w jaki sposób zoptymalizować uczenie się, pamięć krótkotrwała i długotrwała, techniki poprawiające zapamiętywanie,
– robienie notatek: sporządzanie notatek, wykorzystanie ich do powtarzania materiału, przygotowanie się do egzaminu, rozwiązywanie testów, planowanie nauki, porządkowanie materiału.
– Praktyczne zastosowanie nowo nabytych umiejętności – uczniowie wybrali interesujący ich temat lub problem, który chcieli rozwiązać (np. stworzenie grupy dyskusyjnej lub jak uatrakcyjnić szkolną gazetkę).
– Oprócz tego zostały zorganizowane wyjazdy do Muzeum Ziemi Zakwrzeńskiej w Mławie, do ciechanowieckiego Muzeum Regionalnego, Rezerwatu Leśnego w Lidzbarku Warmińskim oraz do Skansenu w Olsztynku.

Budżet projektu: 24 278 zł

Dotacja: 7 300 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie, Iłowo-Osada

Miejscowość: Iłowo-Osada

Ulica, nr domu i lokalu: Wyzwolenia 11

Kod pocztowy i Poczta: 13-240 Iłowo-Osada

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: działdowski

Adres strony internetowej: http://

Uczę się szybko

Stanisława Staszica 2, 13-240 Iłowo-Osada, Polska

Więcej