Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Między nauką a zabawą - 2007

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach

Cel:

Głównym celem programu jest pokazanie uczniom, że nauki ścisłe mogą być łatwe w zrozumieniu i przyjemne w nauce. Aby słowa “fizyka” czy “chemia” nie kojarzyły się tylko z podręcznikami w szkole. Chcemy żeby dzieci, które mają problemy z nauką lub chcą poszerzyć swoje horyzonty wiedzy, a nie stać ich na korepetycje czy płatne zajęcia dodatkowe tutaj znalazły pomoc.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie w wieku 13-19 lat mieszkający w Siedliskach i w Miłkowicach. Budynek, w którym będą spotkania położony jest w centrum miejscowości, więc nie będzie problemu z dojściem na zajęcia. Rekrutacja odbędzie się w szkołach podczas afisze, plakaty i ulotek oraz indywidualne podejście do potrzebujących uczniów.

Opis projektu:

Celem projektu jest wykonanie dokumentacji przyrodniczej, architektonicznej oraz dotyczącej warunków pracy i życia ludności wsi Nieboczowy i Ligota Tworkowska, będących sołectwami gminy Lubomia, na terenie których ma powstać zbiornik retencyjny Racibórz Dolny. Projekt skierowany jest do uczniów gimnazjum, którzy pragną zdobyć nowe umiejętności, opanować techniki innowacyjne, rozwinąć i poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska lokalnego. W trakcie realizacji jego uczestnicy wykonają dokumentację fotograficzną, sporządzą indeks rzadkich gatunków roślin i zwierząt, przeprowadzą wywiady z mieszkańcami (podczas planowanych wycieczek 4), dokonają obróbki cyfrowej zdjęć, zgromadzą dane statystyczne. Dla uczniów zostaną zorganizowane warsztaty kształtujące umiejętność posługiwania się edytorami grafiki i programem do tworzenia prezentacji multimedialnych, selekcjonowaniem i przetwarzaniem informacji oraz warsztaty dziennikarskie, kształtujące umiejętność redagowania wybranych form wypowiedzi. Efektem końcowym ma być wykonanie prezentacji oraz wystawy poświęconej likwidowanym wsiom, które zostaną zaprezentowane uczniom naszej szkoły. Planowane jest zorganizowanie w Gminnym Ośrodku Kultury wernisażu dla przedstawicieli samorządu lokalnego oraz całej społeczności gminy Lubomia. Całą dokumentację planujemy przekazać Gminnemu Ośrodkowi Kultury i bibliotece szkolnej, jako niewątpliwie pewne dziedzictwo historyczne. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu fotograficznego, dyktafonu, wydruk zdjęć, materiały papiernicze i wynagrodzenia.

Budżet projektu: 9 189,20 zł

Dotacja: 5 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach

Miejscowość: Miłkowice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. II Armii Wojska Polskiego 71

Kod pocztowy i Poczta: 59-222 Miłkowice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Między nauką a zabawą

Wojska Polskiego 73, 59-222 Miłkowice, Polska

Więcej