Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wiejskie Centrum Biblioteczno-Informacyjne - 2003

Realizowany przez:

Gimnazjum w Nawsiu Brzosteckim

Cel:

Celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez powiększenie zasobów biblioteki szkolnej, ułatwienie uczniom dostępu do księgozbioru, Internetu oraz narzędzi informatycznych.

Odbiorcy projektu:

58 gimnazjalistów, 104 uczniów szkoły podstawowej

Opis projektu:

W Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Nawsiu Brzosteckim powstało Wiejskie Centrum Biblioteczno-Informatyczne poprzez połączenie zasobów obu bibliotek, doposażenie księgozbiorów i stworzenie czytelni. Katalog kartkowy został zastąpiony katalogiem elektronicznym, dla użytkowników dostępne będą 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Centrum jest otwarte od wtorku do piątku po zakończeniu zajęć szkolnych i w soboty w godzinach 9:00 – 15:00.
W Centrum, oprócz możliwości indywidualnego korzystania z księgozbioru i Internetu, były organizowane zajęcia dotyczące podstaw informatyki i grafiki (powstanie strona www Centrum), składu, łamania tekstów, a także warsztat dziennikarski (stworzenie wkładki do lokalnej gazety). Warsztaty były prowadzone w Centrum (3 stanowiska)
i szkolnej pracowni komputerowej (11 stanowisk). Ponadto uczniowie zapoznali się z możliwością wyszukiwania informacji w Internecie, programami służącymi do nauki języków obcych i matematyki.

Budżet projektu: 21 503 zł

Dotacja: 9 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Gimnazjum w Nawsiu Brzosteckim

Miejscowość: Nawsie Brzosteckie

Ulica, nr domu i lokalu: Nawsie Brzosteckie 206

Kod pocztowy i Poczta: 39-230 Brzostek

Województwo: podkarpackie

Powiat: dębicki

Adres strony internetowej: http://

Wiejskie Centrum Biblioteczno-Informacyjne

Szkolna 5, 39-230 Brzostek, Polska

Więcej