Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Internet naszą szansą - 2003

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Brzezinach Gimnazjum w Brzezinach

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych gimnazjalistów poprzez bezpłatne udostępnienie i naukę praktycznego wykorzystania Internetu.

Odbiorcy projektu:

40 uczniów

Opis projektu:

Przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć dla uczniów z wykorzystaniem komputerów.
Założenie sieci w pracowni informatycznej i jej podłączenie do Internetu. Przeszkoleni nauczyciele prowadzili w pracowni zajęcia dla uczniów (w dni powszednie, co drugą sobotę i w czasie ferii zimowych). Gimnazjaliści nauczyli się wyszukiwać informacje w Internecie, założą elektroniczną skrzynkę pocztową oraz wykonają stronę www Gimnazjum w Brzezinach. Ponadto sporządzili wykaz adresów internetowych szkół średnich z powiatu kieleckiego i zapoznali swoich rówieśników z ich ofertą edukacyjną.
Uczniowie pojechali do Biblioteki Głównej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach a następnie sporządzili wykaz znajdujących się w niej lektur dostępnych w katalogu on-line. Odbył się również wyjazd do wybranych instytucji i firm na terenie gminy Morawica oraz miasta Kielce, które świadczą usługi przez Internet.
Uczniowie wyszukali 20 ofert pracy na terenie gminy Morawica i gmin ościennych.
W ramach zajęć otwartych młodzi ludzie pomagali swoim kolegom, nie uczestniczącym w projekcie, wyszukiwać potrzebne informacje.

Budżet projektu: 17 781 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Zespół Szkół w Brzezinach Gimnazjum w Brzezinach

Miejscowość: Morawica

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 26-026 Morawica

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: http://

Internet naszą szansą

Wolności 15B, 26-026 Morawica, Polska

Więcej