Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ze sceny w świat - 2003

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie

Cel:

Celem projektu było:
– umożliwienie młodzieży (szczególnie dojeżdżającej) udziału w zajęciach pozalekcyjnych,
– ciekawe wypełnienie czasu wolnego uczniów,
– integracja uczniów szkoły poprzez realizację przedstawienia teatralnego.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio 50 gimnazjalistów, pośrednio 600 osób

Opis projektu:

Działania:
– Uczniowie przy współpracy dorosłych zaadaptowali jedną z sal szkolnych na miejsce spotkań i warsztatów dla młodych ludzi. Sala była dostępna po zakończeniu zajęć szkolnych dla młodzieży uczestniczącej w projekcie i innych grup, formalnych i nieformalnych.
– Został ogłoszony konkurs na najciekawszy scenariusz (opracowany lub zaadaptowany) przedstawienia teatralnego poświęconego problemom ważnym dla młodych ludzi. Pisanie tekstów ułatwiły zajęcia poświęcone tekstom dramatycznym. Wyboru scenariusza dokonała komisja złożona z młodzieży.
– Kolejnym etapem był warsztat dotyczący pracy w grupie dla osób aktywnie zaangażowanych w różnego typu przedsięwzięcia szkolne i pozaszkolne. Podczas tych zajęć gimnazjaliści zostali podzieleni na mniejsze grupy: zespół aktorski, obsługa techniczna, scenografowie, kostiumolodzy i oraz grupa zajmująca się promocją.
– Każdy z zespołów wziął udział w odpowiednich warsztatach. Grupa aktorska – zajęcia aktorskie, techniczna – warsztat obsługi sprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego, scenografowie i kostiumolodzy – warsztat plastyczny, grupa marketingowa – warsztaty dotyczące reklamy. Każda z grup współpracowała z nauczycielem, który zapewnił pomoc techniczną i organizacyjną i nadzorował wydatkowanie funduszy (zespoły same gospodarują środkami przyznanymi na swoją część działań np. scenografię).
– Wynikiem warsztatów była realizacja i prezentacja spektaklu w Nowej Dębie, we wszystkich sołectwach, z których dojeżdżają gimnazjaliści, a także w Domu Dziecka w Skopaniu, Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Ośrodku dla Dzieci niepełnosprawnych w Grębowie, Zakładzie Opieki Leczniczej w Nowej Dębie.
– Finałem projektu był wyjazd uczestników do Teatru Starego w Krakowie i udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez profesjonalnych aktorów.

Budżet projektu: 14 560 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie

Miejscowość: Nowa Dęba

Ulica, nr domu i lokalu: Bronisława Zybury 4

Kod pocztowy i Poczta: 39-460 Nowa Dęba

Województwo: podkarpackie

Powiat: tarnobrzeski

Adres strony internetowej: http://

Ze sceny w świat

Wojska Polskiego 2, 39-460 Nowa Dęba, Polska

Więcej