Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bardzka Galeria Ludzi pozytywnie zakręconych – cykliczne spotkania z filmowaniem - 2007

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Bardzie

Cel:

Nabycie przez uczniów umiejętności, które przydadzą im się na każdym etapie kształcenia oraz życia zawodowego, (np. kształtowanie u uczniów umiejętności sprawnego komunikowania się, postaw asertywnych, uczenie autoprezentacji, czy też stosowanie nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych, między innymi w celu wspomagania umiejętności uczenia się).

Odbiorcy projektu:

Jest to młodzież w wieku 13-16 lat, mieszkająca w kilku miejscowościach.. Zajęcia odbywały się: część po lekcjach, na część zajęć dojeżdżaliby wynajętym busem, oraz niektóre zajęcia odbywały się w terenie. Rekrutacja: ogłoszenie na apelu, plakaty na korytarzach szkolnych, zachęcanie przez nauczycieli przede wszystkim uczniów ze średnimi poniżej 3,5.

Opis projektu:

Pomysł ten zrodził się z potrzeby nie tylko umożliwienia uczniom lepszej identyfikacji ze swoim środowiskiem, czy też zwiększenia poczucia własnej wartości, ale dodatkowo umożliwi im oprócz poznania ciekawych ludzi, żyjących tuż obok oraz lepszy dostęp do nowych technologii. Uczniowie naszego gimnazjum mieszkający w różnych miejscowościach wyszukiwali informacje dotyczące ciekawych ludzi, mających ciekawe pasje, zbierających nietypowe przedmioty itp. mających to coś, co warto by zaprezentować na zewnątrz. Przeprowadzali z nimi wywiady, filmowaliby to co warte jest pokazania. Całość zrobiona by była w formie dziennika telewizyjnego, a właściwie Teleekspresu. W czasie zajęć uczniowie nauczyliby się: kręcić filmy kamerą cyfrową, montować filmy, korzystać z iFoto, iDVD oraz iMove. Po ukończeniu projektu efekty pracy zaprezentowane by były na uroczystym apelu szkolnym, gdzie zaproszeni byliby rodzice, władze gminy, oraz na 2 spotkaniach społeczności lokalnych w Przyłęku i w Brzeźnicy.

Budżet projektu: 7 719,00 zł

Dotacja: 5 400,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Bardzie

Miejscowość: Bardo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Polna 1

Kod pocztowy i Poczta: 57-256 Bardo

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Bardzka Galeria Ludzi pozytywnie zakręconych – cykliczne spotkania z filmowaniem

Polna 22, 57-256 Bardo, Polska

Więcej