Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa Akademia Kultury MAK - 2003

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Niechobrzu

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności istotnych z punktu widzenia dalszego kształcenia uczniów i ich adaptacji w środowisku miejskim szkół ponadgimnazjalnych.

Odbiorcy projektu:

188 uczniów

Opis projektu:

Działania:
– W gimnazjum powstała Młodzieżowa Akademia Kultury. W jej urządzeniu i opracowaniu oferty brali udział uczniowie szkoły. MAK otwarta byłat od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00. Zajęcia prowadzili nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. W ofercie Młodzieżowej Akademii Kultury znalazły się:
– Zajęcia informatyczne – projektowanie stron www.
– Warsztaty teatralne. Młodzież pracowała przede wszystkim nad słowem i ruchem. W efekcie powstały 2 przedstawienia teatralne, które zostały zaprezentowane społeczności lokalnej.
– Warsztaty ceramiczne.
– Zajęcia muzyczne. Powstał zespół rockowy, który przygotował i zaprezentował opracowany repertuar społeczności lokalnej.
– Dyskusyjny Klub Filmowy.
– Wieczory poezji: konkursy poetyckie, festiwal poezji śpiewanej.
– Warsztaty dziennikarskie: redakcja gazety Echo gimnazjalne.
– Gry zespołowe.
– Ponadto Młodzieżowa Akademia Kultury była organizatorem imprez dla społeczności szkoły. Odbyły się wyjazdy do kina, teatru, filharmonii, rozgłośni Radia Rzeszów oraz do redakcji gazety lokalnej Super Nowości. Warsztaty teatralne przeprowadzili zawodowi aktorzy z Teatru im. Anny Siemiaszkowej w Rzeszowie oraz trenerzy z rzeszowskiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Promotor. Młodzież mogła uczestniczyć w Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Rzeszowie oraz w imprezach sportowych.

Budżet projektu: 22 960 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Publiczne Gimnazjum w Niechobrzu

Miejscowość: Niechobrz

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 36-047 Niechobrz

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: http://

Młodzieżowa Akademia Kultury MAK

Niechobrz 822A, 36-047, Polska

Więcej