Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wirtualna wieś - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Kujakowice w Kujakowicach Górnych

Cel:

Nabycie przez młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną umiejętności korzystania z oprogramowania graficznego, do tworzenia stron www i modelowania 3D, zwiększenie zainteresowania sensownym korzystaniem z Internetu.

Odbiorcy projektu:

30 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w wieku 15-20 lat zamieszkała w Kujakowicach Górnych i Kujakowicach Dolnych i Chocianowicach, zajęcia będą się odbywać w Gimnazjach w Kujakowicach i Chocianowicach, wyposażonych w sprzęt informatyczny z oprogramowaniem graficznym i do projektowania 3D, sposób rekrutacji – ogłoszenie w comiesięcznej gazetce Wiadomości Wiejskie

Opis projektu:

Celem projektu jest stworzenie wirtualnego modelu wsi korzystając z oprogramowania Google Sketchup i Google Earth. Dostępne w internecie wirtualne modele miast pozwalają na zapoznanie się z widokiem trójwymiarowym miejscowości – ostatnio popularny projekt 'Rzym w czasach antycznych’. Stosując w/w oprogramowanie mamy możliwość stworzenia wirtualnego modelu wsi – Kujakowic i Chocianowic dostępnego w internecie. Uczestnicy projektu poznają oprogramowanie do tworzenia modeli domów i innych obiektów rzeczywiście istniejących na terenie wsi, tworzą te modele, uczą się umieszczać modele w serwisie Google Earth – powstaje w ten sposób wirtualny model wsi. Pojedynczy uczestnicy projektu tworząc jednostkowe modele, umieszczając je w dokładnych współrzędnych geograficznych tworzą w sumie projekt obejmujący określony obszar dostępny dla każdej osoby. Dotacja zostanie przeznaczona na zorganizowanie cyklu zajęć dla zainteresowanej młodzieży, na których będą poznawane i doskonalone odpowiednie techniki i umiejętności informatyczne, a niejako efektem ubocznym będzie wirtualny model wsi w internecie.

Budżet projektu: 10 300,00 zł

Dotacja: 4 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Kujakowice w Kujakowicach Górnych

Miejscowość: Kujakowice Górne

Ulica, nr domu i lokalu: ul. XXXlecia 1a

Kod pocztowy i Poczta: 46-211 Kujakowice Górne

Województwo: opolskie

Powiat: kluczborski

Adres strony internetowej: –

Wirtualna wieś

22 Lipca 25, 46-211 Kujakowice Górne, Polska

Więcej