Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kinonam – filmowe spotkania w Strumieniu - 2007

Realizowany przez:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu

Cel:

Podstawowym działaniem tego projektu będzie zagospodarowanie czasu wolnego młodych ludzi poprzez szereg przygotowań teoretycznych i praktycznych zmierzających do zdobycia umiejętności pozwalających na realizację krótkiego filmu o mieszkańcach naszego miasteczka, a ukoronowaniem tych działań będzie Festiwal Twórczości KINONAM.

Odbiorcy projektu:

Pierwsza grupa to młodzi filmowcy Young Directors z Pruchnej. Do realizacji zaprosimy również naszych przyjaciół z Amatorskiego Klubu Filmowego KLAPS z sąsiadującego Chybia. Trzecią grupę uczestników projektu będzie stanowiła młodzież ocierająca się o zajęcia prowadzone w naszych placówkach oraz wszystkie pozostałe osoby chcące zaangażować się w realizację tego projektu.

Opis projektu:

Głównym celem tego projektu podobnie z resztą jak działalności Ośrodka Kultury w Strumieniu jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży. W marcu tego roku przy Ośrodku Kultury powstała MONTOWNIA czyli Młodzieżowa Inicjatywa Poznawcza, której spotkania opierały się na poznawaniu różnych dziedzin, w których młody człowiek mógłby się odnaleźć. Postawiliśmy na muzykę i przede wszystkim na film, dlatego pragniemy, aby działania zawarte w tym projekcie poszerzały horyzonty wiedzy młodzieży i zmierzały do realizacji filmu 'ROZPOZNAWALNI’ – produkcji o ludziach ze Strumienia – z małej miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, ale z ogromnymi perspektywami na przyszłość, których nikt poza nielicznymi osobami nie dostrzega. Nakręceniem tego filmu zajęłaby się przede wszystkim podlegająca Ośrodkowi Kultury Świetlica Środowiskowa w Pruchnej, która w ramach projeku 'Young Directors’ nakręciła już film o swojej miejscowości. Bazując na ich doświadczeniu i kontaktach z rówieśnikami chcielibyśmy zaangażować ich do dalszego filmowego rozwoju, a ponadto utrwalić na kamerze chociaż kawałek potencjału jaki drzemie w Strumieniu, a przede wszystkim w jego mieszkańcach. Podsumowaniem tych działań byłby Festiwal Twórczości 'KINONAM’ na którym zaprezentowalibyśmy właśnie film ROZPOZNAWALNI, inne filmy które w swoim dorobku ma grupa 'YOUNG DIRECTORS’ oraz filmy stworzone przez kolejnych młodych ludzi tym razem z Amatorskiego Klubu Filmowego KLAPS z sąsiadującego Chybia. Projektowi przyświeca idea intelektualnego rozwoju młodych ludzi z wykorzystaniem możliwości jakie stwarza im miasto w którym żyją.

Budżet projektu: 9 530,00 zł

Dotacja: 4 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu

Miejscowość: Strumień

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Rynek 9

Kod pocztowy i Poczta: 43-246 Strumień

Województwo: śląskie

Powiat: cieszyński

Adres strony internetowej: –

Kinonam – filmowe spotkania w Strumieniu

Rynek 4, 43-246 Strumień, Polska

Więcej