Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Drzewa umierają stojąc – rozbudzanie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców Trójwsi beskidzkiej - 2007

Realizowany przez:

Klub Ekologiczny przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej

Cel:

Zaangażowanie młodych ludzi w ochronę lasów Beskidu Śląskiego. Popularyzacja wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz podniesienie umiejętności społecznych. Udział młodzieży w warsztatach ekologicznych, zorganizowanie konkursu fotograficznego 'Drzewa umierają stojąc’ oraz wystawy pokonkursowej i konferencji naukowej, przygotowanie i rozpowszechnienie ulotki informacyjnej o stanie beskidzkich lasów

Odbiorcy projektu:

Aktywnymi uczestnikami projektu jest około 60 uczniów z Liceum Profilowanego w Istebnej w wieku od 16 do 19 lat, mieszkańców wsi Istebna, Jaworzynka, Koniaków. Nabór odbył się na zasadzie dobrowolności po przedstawieniu planu działań.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwój świadomości ekologicznej młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy przyrodniczej i popularyzację zagadnień ochrony środowiska. Uczniowie w praktyce, na warsztatach zetknęli się z problematyką ochrony środowiska co uświadomi im, że sami mogą kształtować i czynnie wpływać na otaczający świat. Poprzez pracę metodami aktywnymi realizacja projektu wpłynęła także na rozwój umiejętnosci psychospołecznych takich jak: współpraca w grupie, komunikacja, autoprezentacja. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu fotograficznego poszerzy umiejętności uczniów w zakresie posługiwania się sprzętem fotograficznym oraz rozwinie poczucie estetyki. Uczestnikami projektu będą uczniowie Liceum Profilowanego w Istebnej. Istebna to wieś Beskidu Śląskiego. W ostatnich latach lasy Beskidów wymierają atakowane przez kornika drukarza. Włączenie młodzieży w działania ochronne, popularyzacja i nagłośnienie problemu w formie konkursu fotograficznego, przygotowanie ulotki informacyjnej oraz organizację konferencji znacznie przyczynią się do poprawy istniejącej sytuacji. Działania w ramach projektu przebiegały równolegle na kilku płaszczyznach: edukacja ekologiczna w czasie spotkań i warsztatów, popularyzacja wiedzy przyrodniczej i głównego problemu poprez organizację konkursu fotograficznego i przygotowanie ulotki informacyjnej oraz działania praktyczne w terenie- umieszczanie i kontrola pułapek feromonowych.

Budżet projektu: 12 364,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Klub Ekologiczny przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej

Miejscowość: Istebna

Ulica, nr domu i lokalu: Istebna 30

Kod pocztowy i Poczta: 43-470 Istebna

Województwo: śląskie

Powiat: cieszyński

Adres strony internetowej: –

Drzewa umierają stojąc – rozbudzanie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców Trójwsi beskidzkiej

Istebna 381, 43-470, Polska

Więcej